Dr House:

biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu

Tytuł oryginalny:
House that Hugh Laurie built
Inne tytuły:
Doktor House
Autor:
Paul Challen
Tłumacz:
Bogumił Bieniok
Wydawca:
Prószyński Media (2009)
ISBN:
978-83-7648-233-0
Autotagi:
druk
książki
3.5 (2 głosy)

Wielka kreacja Hugh Lauriego.Jak właściwie doszło do tego, że amerykański serial telewizyjny o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości, stał się jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach seriali? Czy chodzi tylko o doskonały scenariusz i mistrzowską reżyserię? Aby w pełni zrozumieć źródło sukcesu "Dr. House’a", należy się przyjrzeć człowiekowi, który wciela się w rolę głównego bohatera.To Hugh Laurie, były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. To dzięki niemu serial zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności."Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialu" prezentuje wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności, związane z niesamowitą karierą Hugha Lauriego, czyli to, jak dostał rolę w serialu, w jaki sposób przeniósł wszystkie swoje cechy charakteru na postać doktora Gregory’ego House’a, kreując rolę, którą tak wielu fanów i krytyków lubi i podziwia, jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem, a także niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to, jak wpłynęły one na syna.W książce znajdziecie także podsumowanie tego, co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach serialu, a także najciekawsze informacje o twórcach serialu i pozostałych aktorach, o błędach medycznych, jakie popełnili scenarzyści i aktorzy, oraz o tym, jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto "wszyscy kłamią".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • poczatki serialu
  • Lekoman i gbur,geniusz i szarlatan-najlepszy lekarz Ameryki. • Obiekt westchnień panien i mężatek,aby wyleczyć-potrafi zabić. • Jego dewiza-wszyscy kłamią. • Dr House-serial i bohaterowie,odcinek po odcinku-medyczne fakty i fikcje.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Marivs
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo