Układ doskonały

Autor:
Jennifer Probst
Tłumaczenie:
Iwona Żółtowska
Weronika Żółtowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Akapit Press (2012-2013)
Mira (2003)
Wydane w seriach:
Małżeństwo z Milionerem
ISBN:
83-238-1633-6, 978-83-62955-61-9
978-83-62955-89-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (6 głosów)

Aleksa i Nick - oboje są na życiowym zakręcie. Aleksa - ponętna brunetka z cudnymi krągłościami, niepoprawna romantyczka, jest właścicielką dobrze prosperującej księgarni. Nie jest jej obce myślenie magiczne, marzy o mężczyźnie - bogatym domatorze, kochającym dzieci i zwierzęta. Chciałaby rozwinąć swój biznes, ale miewa problemy z płynnością finansową. Nick także planuje ślub - wbrew swym przekonaniom, ponieważ już dawno zdecydował, że życie rodzinne to nie jego klimaty. Ale nie ma wyjścia, jeśli chce odziedziczyć po wuju renomowaną pracownię architektoniczną i urzeczywistnić marzenie o kompleksowej zabudowie miejskiego nabrzeża. Zapisy testamentowe są jednoznaczne: Nick musi się ożenić w ciągu tygodnia i wytrwać w małżeństwie okrągły rok. Aleksę i Nicka różni wszystko, mają też wobec siebie zupełnie odmienne oczekiwania - łączą ich główne cele - uratowanie domu i przejęcie firmy. Aleksa od pierwszego spotkania fascynuje Nicka swobodą, naturalnością, żywą inteligencją, emocjonalnym podejściem do rzeczywistości, południową urodą i temperamentem. I od pierwszej chwili wprowadza w jego życie mnóstwo zamieszania. Gra emocji i interesów, erotyzm, walka charakterów, miłość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jennifer Probst cykl MAŁŻEŃSTWO z MILIONEREM • cz. I - UKŁAD DOSKONAŁY • cz. II - MAŁŻEŃSKA PUŁAPKA • cz. III - GRA O MIŁOŚĆ • cz. IV - MAŁŻEŃSKA FUZJA • Cykl Małżeństwo z milionerem opowiada historie rodzeństwa Conte / brat + trzy siostry / oraz rodzeństwa Ryan / brat + siostra/. Młodzi z obu rodzin kochają wolne, bez zobowiązań związki, jednak sytuacje życiowe "zmuszają" ich do małżeństw z rozsądku, co w konsekwencji tak wcale "rozsądkiem" nie są i następuje to wielkie COŚ, które zauważa seniorka rodu i ......pomaga niejednokrotnie szczęściu. Czyta się bardzo lekko, miła lektura na popołudnia i wieczory.
  • Bardzo ciekawa pozycja.
  • Książka bardzo mi się podobała. • Polecam ją wszystkim :) • jedyne co ma u mnie minus to, to że niektóre rozdziały zaczynały się od momentów które powinny także być opisane a zostały pominięte.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo