Nocny patrol

Tytuł oryginalny:
Nočnoj dozor
Tłumaczenie:
Ewa Skórska-Filip
Ewa Skórska
Autorzy:
Sergej Vasil'evič Luk'ânenko
Siergiej Łukjanienko
Wydawcy:
Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2007-2014)
Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa Książka i Wiedza (2003-2006)
Wydane w seriach:
Patrole
Dozory
Autotagi:
beletrystyka
druk
powieści
Więcej informacji...
4.7 (6 głosów)

Współczesna Moskwa. Trwa tysiącletni rozejm między siłami Ciemności i Światła. Każda ze stron w ramach Wielkiego Traktatu powołała do życia organa stojące na straży porządku. Tytułowy Nocny Patrol obserwuje poczynania sił Ciemności, by działały one zgodnie z traktatem. W ten sam sposób pracuje Dzienny Patrol, pilnujący, aby dobro nie rozprzestrzeniało się na świat. Status quo zostanie utrzymany, póki któraś ze stron nie obejmie znaczącej przewagi lub nie złamie warunków porozumienia. W sam środek "wojny" wrzucony zostaje świeżo upieczony strażnik Nocnego Patrolu - Antoni. Nie zdaje sobie sprawy, że jego udział będzie znaczący w końcowym rozrachunku między siłami Ciemności i Światła.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Uwielbiam tego autora. Jak jeden z nielicznych potrafi tak zgrabnie balansować swoimi bohaterami na granicy dobra i zła. Wszak do Zmroku może wejść każdy Jasny i Ciemny. • Pakt pomiędzy jasnościa i ciemnością, ma swoją cenę. Za wszystko w końcu trzeba zapłacić. • Do tego wszystkiego dopiszmy jeszcze miłość. Ta zapomniana, wyszydzana, a jednak wciąż potężna, nie omija nikogo i jest nadrzędnym celem, do którego na swój sposób dąży każdy z bohaterów. Niektórzy po trupach, ale zawsze... w imię Jasności.
    +4 wyrafinowana
  • Genialna książka. Humor, mrok i zaskakująca fabuła.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Nocny patrol T.1
Tłumaczenie:Ewa Skórska-Filip Ewa Skórska
Autorzy:Sergej Vasil'evič Luk'ânenko Siergiej Łukjanienko
Wydawcy:Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2007-2014) Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa Książka i Wiedza (2003-2006)
Serie wydawnicze:Patrole Dozory
ISBN:83-05-13271-4 83-05-13423-7 978-83-7480-061-7 978-83-7480-076-1 978-83-7480-448-6
Autotagi:beletrystyka druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo