Czarodziejka

Autor:
Małgorzata Warda ...
Lektor:
Joanna Domańska
Wyd. w latach:
2005 - 2019
Wydane w seriach:
Seria z Cynamonem
Autotagi:
Więcej informacji...
2.0 (4 głosy)

W tajemniczych okolicznościach umiera artysta, a jego śmierć rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, w które uwikłane zostają trzy kobiety. Kim jest tajemnicza Helena, która wprowadza się do domu zżytych ze sobą współlokatorek? Czym jest „wyspa” pojawiająca się we wspomnieniach jednej z kobiet?

„Czarodziejka” to opowieść elektryzująca: pełna zaskakujących zwrotów akcji, miejscami wręcz przerażająca, a momentami pełna romantycznego uroku. Nastrojowe momenty, wielka namiętność, magia i pasja twórcza bohaterów oraz kluczowa Tajemnica składają się na niepowtarzalny styl powieści, pobudzającej naszą wyobraźnię i wciągającej od pierwszej strony.

***

„Lektura wciąga, wyraziste postacie wzbudzają w czytelniku skrajne uczucia – od sympatii po odrazę. »Czarodziejkę« odbiera się emocjonalnie, bo to powieść rozgrywająca się głównie w sferze uczuć i emocji”.

Magda Głaz, Kafeteria.pl

***

„Tym razem autorka stworzyła historię niemal kryminalną, a mistrzostwem jest tu połączenie wszystkich wątków, które od pierwszego rozdziału tkane są jak osobne nici, by nagle okazało się, że wszystkie wysnute zostały z tego samego materiału”.

Julia F, www.biblionetka.pl

***

„Świetnie napisane są również opowiadania z wyspy – sekretnego świata Heleny, gdzie zawsze może się schronić przed złem tego świata. Te miniaturki są pełne magii”.

Kalina Beluch, Granie.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Trudno się czyta
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Małgorzata Warda Małgorzata Szymańska-Warda Prószyński i S-ka
Lektor:Joanna Domańska
Wydawcy:Heraclon International (2019) Storybox.pl (2019) Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2005-2007) Pruszyński i Spółka (2006) Heraclon International - Storybox.pl
Serie wydawnicze:Seria z Cynamonem
ISBN:978-83-7469-416-2 978-83-8194-096-2 978-83-8194-097-9 83-7469-416-2 978-83-7469-416-5
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo