Zatoka Francuza

Tytuł oryginalny:
Frenchma's creek
Autor:
Daphne Du Maurier (1907-1989)
Tłumaczenie:
Danuta Petsch (1920-2006)
Magdalena Słysz
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo Albatros (2022-2023)
Polski Związek Niewidomych Zakład Wydawnictw i Nagrań (1992)
Krajowa Agencja Wydawnicza (1990-1991)
Wydane w seriach:
Seria Butikowa Albatrosa
Seria Butikowa
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Nowość w uwielbianej przez czytelników serii butikowej, oferującej niebanalne powieści w zachwycającej szacie graficznej.

Zapierająca dech w piersiach, pełna suspensu i intryg powieść historyczna o kobiecie, która na przekór swoim czasom zapragnęła wolności i prawdziwego uczucia.

Wyjątkowa powieść angielskiej mistrzyni prozy.

Londyn, połowa XVII wieku. Lady Dona St. Columb, jedna z pierwszych dam na dworze Karola II Stuarta, jest znużona trywialnością codziennego życia w królewskim otoczeniu. Choć zwykle znajduje się w samym centrum pałacowych intryg, w głębi ducha tęskni za swobodą i płomienną miłością, nawet jeśli ta miałaby się wiązać z pewną dozą niebezpieczeństwa.

Chcąc uciec przed odrętwiającą nudą i pełną zakłamania uprzejmością wyższych sfer, wyjeżdża do Navron w odległej Kornwalii. Na miejscu odkrywa, że w należącej do jej męża posiadłości, nieużywanej od kilku lat i ukrytej pośród lasów oraz malowniczych górskich krajobrazów, zaszył się francuski pirat, który budzi postrach całego wybrzeża. Co więcej, Dona szybko orientuje się, że mężczyzna wcale nie jest nieokrzesanym zbirem, a z pewnością ma więcej ogłady i kultury niż jej głupkowaty małżonek. I że tajemniczego korsarza łączy z nią jedno: on także jest w stanie zaryzykować wszystko dla upragnionej chwili szczęścia.

Rodzące się uczucie wkrótce postawi Donę przed wyborem: skazać ukochanego na pewną śmierć czy postawić na szali własne życie, by go ocalić? "Powieść pełna przygód i romantycznego nastroju, napisana z prawdziwą maestrią." New York Times

"Bohaterka, która żyła kilkaset lat temu, a mimo to każdy chciałby się z nią zaprzyjaźnić." Sunday Times

"Pulsująca emocjami historia, w której czuje się bicie serca bohaterów. Zniewalająca powieść." Daily Mail

"Romantyczna, skandalizująca, awanturnicza. Najprzyjemniejsza podróż z piratem, w jaką kiedykolwiek się wybrałam." The Book Nest

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lekka, przyjemna, zabawana historia o poszukiwaniu wolności i prawdziwej miłości. To wszystko w świetnym stylu ! Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Daphne Du Maurier (1907-1989)
Tłumaczenie:Danuta Petsch (1920-2006) Magdalena Słysz
Lektor:Hanna Kamińska (1936-2018)
Wydawcy:Legimi (2023) Wydawnictwo Albatros (2022-2023) Polski Związek Niewidomych Zakład Wydawnictw i Nagrań (1992) Krajowa Agencja Wydawnicza (1990-1991)
Serie wydawnicze:Seria Butikowa Albatrosa Seria Butikowa
ISBN:83-03-03440-5 978-83-6751-378-4 978-83-6775-704-1 978-83-6775-805-5 83-03-02440-5
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika kasety magnetofonowe książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo