Uśpione namiętności

Autor:
Anna H. Niemczynow
Wydawcy:
Wydawnictwo Luna - Wydawnictwo Marginesy (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Filia
ISBN:
978-83-67157-53-7, 978-83-67406-42-0
978-83-67406-75-8, 978-83-67510-39-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
rodzina
4.2 (5 głosów)

Izabelle Walter, świeżo upieczona wdowa, nigdy nie pracowała zawodowo. Wszystko więc wskazuje na to, że po śmierci męża opiekę nad nią roztoczy czworo ich wspólnych dzieci.Rodzeństwo wpada na pomysł, który pozornie nie ma wad. Izabelle zamieszka u każdego z nich na dwa i pół miesiąca w roku, natomiast pozostałe dwa miesiące spędzi na zorganizowanych i sfinansowanych przez nich czworo wakacjach. Realizacja planu idzie gładko do momentu, w którym Izabelle po raz pierwszy w życiu znajduje w sobie siłę, by wyrazić własne zdanie.

„Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie” – zdaje się mówić autorka poprzez karty opowieści. Jest zabawnie, odważnie i lirycznie, niczym w najlepszym spektaklu.

Anna H. Niemczynow po raz kolejny wyciąga dłoń do poszukujących swojej drogi kobiet. Szepcze im do ucha: „Odwagi, zrób pierwszy krok w stronę namiętności swego serca, a zabawa życia dopiero się zacznie”.

Każda z nas choć raz w życiu zastanawiała się, co by było, gdyby... Najnowsza książka Anny H. Niemczynow poza przyjemnością czytania daje nadzieję na to, że nigdy nie jest za późnona zmianę życia i czerpanie z niego pełnymi garściami. Inspirująca, budząca emocje lektura,która pokazuje siłę i odwagę dojrzałych kobiet.

Ewa Kustroń-Zaniewskaredaktor naczelna „Kobiety i Życia” i „Świata Kobiety”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Co ma robić w życiu dojrzała kobieta, która całe życie poświęciła mężowi i dzieciom? Może tak jak bohaterka zrobić listę uśpionych namiętności i konsekwentnie ją realizować.
  • "Uśpione namiętności" to piękna, bardzo życiowa, mądra, wartościowa, inspirująca, pełna mądrości i dająca nadzieję powieść o kobiecej sile, odwadze i o odkrywaniu siebie na nowo. To historia dojrzałej kobiety, która całe życie poświęciła mężowi, dzieciom i zapomniała w tym wszystkim o sobie. A przecież nigdy nie jest za późno, żeby zacząć spełniać swoje marzenia, zacząć się w czymś realizować, robić to, co się chciało od zawsze, a brakowało jakoś odwagi i niesamowicie ważne jest też aby znaleźć chwilę tylko dla siebie. Życie jest krótkie i mamy je tylko jedno. Czytając tę książkę, możemy sprawić aby i nasze życie było lepsze i kiedy tylko chcemy bądźmy szczęśliwi i cieszmy się z małych rzeczy. Bardzo podobała mi się ta powieść i polecam z całego serca.🙂❤️
  • Znakomita powieść, gorąco polecam. Zmusza do zastanowienia się nad własnym życiem- czy żyjemy na " pełnej petardzie " jak mawiał ks. Kaczkowski czy tylko na pół gwizdka???
  • Polecam kobietom dojrzalym :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo