Z pajęczyny się urwałeś?!:

wyjątkowa opowieść adwentowa w 24 rozdziałach

Tytuł oryginalny:
Du spinnst wohl!
eine außergewöhnliche Adventsgeschichte in 24 Kapiteln,
Autor:
Kai Pannen
Tłumacz:
Emilia Skowrońska
Wydawcy:
Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91 (2022)
Dwukropek (2022)
Grupa MAC
Wydawnictwo Juka-91
Wydane w seriach:
Pająk i mucha
ISBN:
978-83-8141-536-1
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
powieści
proza
zbiory opowiadań
4.3 (3 głosy)

Piękna, napisana lekkim piórem i w przystępny sposób opowieść o rodzącej się przyjaźni pomiędzy muchą a pająkiem. Zabawne momenty, historie z morałem i barwne postacie... To wszystko sprawia, że książka wzbudzi zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale również ich rodziców! Książka "Z pajęczyny się urwałeś?! Pająk i mucha. Tom 1" opowiada historię pewnej muchy, która 1 grudnia zostaje zaplątana w pajęczą sieć. Pająk ma niecny plan zjeść swoją ofiarę podczas kolacji wigilijnej, jednak wspólnie spędzone kilkadziesiąt dni sprawia, że zawiązuje się pomiędzy nimi nić przyjaźni. Po adwencie do pająka dociera, że właśnie ze swoją ofiarą spędził najwspanialsze chwile, i z radością uwalnia ją ze swojej pajęczyny. Świetna historia z morałem, opowiadająca o tym, jak szybko może narodzić się przyjaźń. Barwna okładka świetnie oddaje treść książki i pobudza wyobraźnię. Regularne czytanie książek przez dzieci ma same zalety, gdyż wzbogaca słownictwo, uczy zasad moralnych oraz poprawnej ortografii. Wspólne czytanie wybranej książki przed snem pomaga pielęgnować więzi i wyciągać morał z każdej lektury. To doskonały wybór na czas adwentu, gdyż w zupełnie inny sposób wprowadzi czytelnika w ten wyjątkowy, przedświąteczny okres. Inne książki, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie młodego czytelnika, to między innymi "Zdecydowanie nie lubię zimy", "Niezłe ziółko" oraz "Uniwersytet Pani Bajki".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Z pajęczyny się urwałeś” opowiada o tym, jak wywiązała się niesamowita więź między pająkiem Henrykiem, a Bzykiem muchą. W pewien grudniowy poranek zwyczajnie Bzyk jak to mucha wpada w pajęczą sieć. Oczywiście ma stać się doskonałym daniem dla Henryka, który tą sieć zastawił. Niestety pająk ma zamiar zjeść go dopiero podczas wigilijnej kolacji. Zatem przychodzi im wspólnie spędzić cały adwentowy czas. Rozmawiają o rzeczach przeróżnych. Często się ze sobą sprzeczają, ale od czasu do czasu także nawzajem wprawiają siebie w dobry humor. Gdy nadchodzi Boże Narodzenie Henryk i Bzyk sami są bardzo zdumieni tym, że tak im ze sobą jest dobrze. Pająk uwalnia muchę z sideł, nie po to by ją zjeść, ale by dalej pielęgnować ich wspólną przyjaźń. • Książka Kai Pannen jest pełna dobrego humoru. Napisana w bardzo przystępny, lekki sposób. Bohaterowie są bardzo barwni i wyraziści, a historia kończy się morałem. Polecam gorąco.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo