Goście goście:

leksykon domowych straszków i dziwadeł

Autor:
Marcin Przewoźniak
Ilustracje:
Piotr Stachera
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2022)
ISBN:
978-83-8240-734-1
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań

W domu mogą dziać się przedziwne rzeczy, jeśli przyjmuje się w nim niecodziennych gości. Ci goście bywają niebezpiecznie męczący lub rozśmieszający, no i stanowczo zbyt pewni siebie! Jak rozwiązalibyście problem bezdomnego światełka? Poradzilibyście sobie ze Srokiem zbierającym zagubione błyskotki? A wyobrażacie sobie, jakiego zamieszania może narobić Ciao z kakao?Marcin Przewoźniak, znawca domowych stworków, opowiada o ich potrzebach, przygodach i psikusach. Słuchając o nich, nie sposób zachować powagi, choć ich problemy bywają trudne do rozwiązania. Czytajcie uważnie, bo po lekturze tych opowiadań może łatwiej będzie Wam zauważyć, że i w Waszym domu pojawiają się czasem niezapowiedziani goście.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czy w Waszym domu dzieją się czasem osobliwe rzeczy? Czy drzwi skrzypią, kaloryfery szumią, a błyskotki znikają w niewiadomych okolicznościach? Nic dziwnego, jeśli tak jak narrator Goście goście przyjmujecie w nim niezapowiedzianych bywalców. • Poznajcie Dżemorodka, Ciao, Bezkreskę, Jakiziąba i wielu innych domowych psotników. Te małe, niedostrzegalne dla niewprawnego oka istotki potrafią nieźle urozmaicić naszą codzienność. Na szczęście autorowi książki udało się obserwować ich harce w naturalnym środowisku i spisać ich przygody. Teraz dzięki Leksykonowi domowych straszaków i dziwadeł, opatrzonemu ilustracjami Piotra Stachera, Wy również możecie je rozróżnić i nazwać. Książka podzielona jest na 32 krótkie opowiadania, a każde z nich przybliża czytelnikowi innego stworka. Wybuchy śmiechu gwarantowane!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo