Odwagi, Pinku!

Inne tytuły:
dla dzieci i dla rodziców trochę też
książka o odporności psychicznej
Autorzy:
Ula Młodnicka
Agnieszka Magdalena Waligóra
Ilustracje:
Agnieszka Magdalena Waligóra
Wydawcy:
Sensus (2022-2023)
Czytalisek (2022-2023)
ebookpoint BIBLIO (2022)
Helion (2020)
Wydane w seriach:
Osobowość Odnowa
ISBN:
978-83-283-8650-1, 978-83-289-0505-4
978-83-289-0536-8, 978-83-8322-099-4
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
podręczniki
poradniki
proza
zbiory opowiadań
4.0

- Cześć, jestem Pink!

- Cześć, Pinku!

- Ale ja nie mówię do ciebie, tylko do nich.

- Aaaa, do dzieciaków?

- Tak! I teraz się zgubiłem, i nie wiem co powiedzieć.

Pink, mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia swoich przyjaciół, babeczki bananowe i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje.

A Ciebie co STRESUJE? Czego się czasem BOISZ? Wiesz, to zupełnie normalne, że w życiu zdarzają się trudne momenty. Że na myśl o nadchodzących wyzwaniach czujemy obawę i boli nas brzuch. Że czasem jesteśmy smutni, a czasem wybuchamy złością jak wulkan. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić.

Pomóż Pinkowi odnaleźć odwagę i naucz się radzić sobie z przeciwnościami losu!

Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku! i Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! - książki nominowanej do nagrody Bestsellery Empiku 2021!

Klik 8.14 minuta programu, a tam materiał o Pinku i przekraczaniu granic

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo