Migracje:

niezwykłe podróże zwierząt

Tytuł oryginalny:
Migration
incredible animal journeys,
Autor:
Mike Unwin
Ilustracje:
Jenni Desmond
Tłumacz:
Marta Duda-Gryc
Wydawcy:
Czytalisek (2022)
Grupa Wydawnicza Helion
ISBN:
978-83-283-9402-5
Autotagi:
druk
książki
publikacje dydaktyczne
publikacje popularnonaukowe
5.0

Lecisz nad sztormowym morzem, tysiące kilometrów od brzegu... To podróż pełna niebezpieczeństw. Deszcz chłoszcze wzburzoną, wirującą wodę, lecz ty nie przerywasz lotu. Jesteś albatrosem poszukującym pożywienia - twoje życie upływa na nieustannym wędrowaniu. To tylko jedna z 20 niesamowitych opowieści o migracjach zwierząt, zawartych w tej książce. Najrozmaitsze gatunki wszelkich rozmiarów odbywają niezwykłe podróże po naszej planecie, mimo niesprzyjającej pogody, chowając się przed głodnymi drapieżnikami, próbując przeżyć... Dowiedz się, jak wygląda migracja pingwina cesarskiego, żarłacza białego, wielkich stad słoni, milionów krabów czerwonych i wielu innych zwierząt, które wyruszają na absolutnie niesamowite wędrówki. Książkę napisał Mike Unwin, zdobywca tytułu UK Travel Writer of the Year, a zilustrowała Jenni Desmond, zwyciężczyni nagrody New York Times Best Illustrated Children`s Books.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wydanie pod każdym względem wybitne; zachwyt wzbudzą zarówno piękne, całostronicowe ilustracje jak i poruszana tematyka oraz opisy przedstawianych zjawisk. Niezwykła książka. Niby popu­larn­onau­kowa­, niby przyrodnicza, a ma w sobie dokładnie ten rodzaj magii, który możemy poczuć, gdy z nienacka wzruszy nas piękno i doskonałość naszego świata. • Książka w duchu pedagogiki Montessori.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo