Lato do wynajęcia

Autor:
Karolina Wilczyńska
Wydawcy:
Legimi (2022)
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2021-2022)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Wielkie Litery.pl
ISBN:
978-83-67176-95-8, 978-83-67176-96-5
978-83-67616-09-6, 978-83-67619-09-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0 (3 głosy)

Seniorzy do wynajęcia? To nie reality show, ale pomysł żywiołowych staruszków!

Gdy grupa absolwentów uniwersytetu trzeciego wieku kończy rok akademicki, ma zdecydowanie zbyt wiele czasu.

Dziarscy seniorzy potrzebują zajęcia, które wypełni ich letnie dni. Jeden z nich wpada na pomysł, by dać ogłoszenie w lokalnej prasie. Do wynajęcia w okresie wakacyjnym oferują… siebie. Swoją energię, doświadczenie życiowe, mądre rady i dużo, dużo więcej.

Co wyniknie z tej nietypowej oferty? Czy bohaterowie są świadomi, czego się podejmują? I najważniejsze… Czy znajdą się chętni, by wypożyczyć dziadków?

Daj się wciągnąć w klimatyczną opowieść, w której różnice pokoleniowe nie stanowią żadnej bariery, a takie wartości jak troska, dobro i miłość okazują się ponadczasowe.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • fantastyczna opowieść o energicznych emerytach, którym nie w głowie siedzieć w domach przed tv! Uczestniczą w zajęciach na uniwersytecie trzeciego wieku, zaprzyjaźniają się, a latem, gdy nie ma zajęć,. wymyślają, że zostaną "dziadkami do wynajęcia"! W tej oto sposób trzy kobiety i dwóch mężczyzn, totalnie od siebie różnych, spędza wakacje z obcymi dla siebie ludźmi i zmieniają życie zarówno swoich przyszywanych wnuków jak i swoje! Ciepła, przytulna opowieść o tym jak wiele mogą się od siebie nawzajem nauczyć ludzie z różnych pokoleń 👌 rewelacyjna lektura i cieszę się, że mam już w domu kolejną część o losach Melanii, Irenki, Wiesi, Józefa i Kazimierza.... • Polecam 👌
  • niesztampowa.. znakomita na letni wyjazd.. i nie tylko 😀
  • Idealna lektura na lato. Czytając ją ma się uśmiech na twarzy. Lekka i szybko czytająca się lektura. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo