Odzyskać nadzieję

Inne tytuły:
Powieść o odnalezieniu miłości
Autor:
Małgorzata Lis
Wydawcy:
Legimi (2023)
Wydawnictwo eSPe (2022-2023)
Wydane w seriach:
Opowieści z Wiary
ISBN:
978-83-8201-140-1, 978-83-8201-216-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina

Im bliżej nieba się wspinamy, tym piękniejszy widok się przed nami rozpościera

Szlaki ludzkiego życia bywają wymagające. Na jednych odcinkach trzeba się mozolnie wspinać, a na drugich uważać na wystające kamienie i błotniste ścieżki. Na szczęście Bóg stawia na nich bezpieczne schroniska i ludzi, którzy wyczerpującą wędrówkę pomagają nam zamienić w najpiękniejszą przygodę życia.

Na taki trudny szlak po raz kolejny wchodzą bohaterowie książki Małgorzaty Lis. Po bolesnych doświadczeniach kilku ostatnich lat znane z powieści Wybrać miłość Alicja i Julia decydują się na wyprowadzkę z Warszawy i kontynuowanie swej życiowej podróży w małej podbeskidzkiej wiosce. Niebawem okazuje się, że agroturystyczne Gospodarstwo pod Górką to nie tylko początek ich nowej drogi, lecz także miejsce, w którym można odzyskać straconą dawno nadzieję i odnaleźć zupełnie niespodziewaną miłość.

Małgorzata Lis tym razem zaprasza czytelników na wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim i niczym doświadczony górski przewodnik pokazuje jego najpiękniejsze miejsca. Stały się one scenerią dla pełnej emocji opowieści o ludziach, którzy w pewnym momencie spotkali się na ścieżce życia. Czy odważą się na trud wspólnej wędrówki pod górę, by razem móc zachwycić się widokiem, który można zobaczyć tylko ze szczytu?

Samotnicy śpiewają po zmroku, a ich śpiewu nikt już nie słyszy. Historii nieudanych małżeństw jest wiele. Historii samotnych romantyków także. Czekają na odmianę losu, na Bożą interwencję, a sami nie chcą rozbić skorupy własnej nieufności, żalu do siebie i wiecznej goryczy. Ta historia jest inna, niesie nadzieję, bo wbrew temu, co myślimy, los daje nam drugą szansę. Dostrzeż ją i wykorzystaj.

Anna Popek, dziennikarka

Małgorzata Lis - z wykształcenia nauczycielka historii i historyk sztuki, ale od kilku lat nie pracuje zawodowo, lecz prowadzi edukację domową. W wolnym czasie czyta i pisze książki. Jest autorką podręczników do nauki historii oraz opublikowanych przez Wydawnictwo eSPe powieści Kocham cię mimo wszystko, Przebaczam ci, Wybrać miłość oraz Miłość, pies i czekolada. Mieszka pod Warszawą z mężem i siedmiorgiem dzieci.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo