Ogarnij stres i żyj na luzie:

ćwiczenia praktyczne

Tytuł oryginalny:
Relaxation & stress reduction workbook
Autorzy:
Martha Davis
Elizabeth Robbins Eshelman
Matthew McKay
Tłumaczenie:
Agata Trzcińska-Hildebrandt
Marta Komorowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Zwierciadło (2022)
Legimi (2022)
ISBN:
978-83-8132-262-1, 978-83-8132-389-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
podręczniki
poradniki

Długotrwały stres ma niszczący wpływ na nasze życie. Autorzy bestsellerowej książki Ogarnij stres i żyj na luzie przybliżają czytelnikom samo zjawisko stresu oraz pokazują najskuteczniejsze narzędzia radzenia sobie z lękiem, strachem i paniką.

Poradnik podpowie ci również:

– co wyzwala stres i jakie są jego objawy

– jakie są proste techniki uspokajania ciała i umysłu

– jak stworzyć plan redukcji stresu

– jakie są metody relaksacji i jak one działają

– w jaki sposób reagować w sytuacjach stresowych.

Ogarnij stres i żyj na luzie to wartościowy i przystępnie napisany podręcznik zawierający praktyczne ćwiczenia i techniki, które pomogą Ci zrelaksować ciało, uspokoić myśli i prowadzić bardziej bezstresowe życie.

Dr Martha Davis

Była psychologiem na oddziale psychiatrii w Kaiser Permanente Medical Center w Santa Clara w Kalifornii, gdzie praktykowała psychoterapię indywidualną, par i grupową przez ponad trzydzieści lat. Jest współautorką książki Thoughts and Feelings.

Elizabeth Robbins Eshelman

Pracowała dla Programu Opieki Zdrowotnej Kaiser Permanente przez trzydzieści siedem lat. Była dyrektorem hospicjum, badaczem, klinicznym pracownikiem socjalnym, edukatorem zdrowia oraz instruktorem i coachem ds. zarządzania. Jest na emeryturze i mieszka w północnej Kalifornii.

Dr Matthew McKay

Jest profesorem w Instytucie Wrighta w Berkeley w Kalifornii. Jest autorem i współautorem wielu książek, w tym Self-Esteem, Thoughts and Feelings, When Anger Hurts, i ACT on Life Not on Anger. McKay uzyskał tytuł doktora psychologii klinicznej w Kalifornijskiej Szkole Psychologii Zawodowej i specjalizuje się w poznawczo-behawioralnym leczeniu lęku i depresji. Mieszka i pracuje w aglomeracji San Francisco Bay Area.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo