Sidła

Autor:
Piotr Kościelny
Wydawcy:
Legimi (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2021-2022)
Wydane w seriach:
Komisarz Sikora
ISBN:
9788367343251, 978-83-67093-93-4
978-83-67343-15-2
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.9 (8 głosów)

Mroczny thriller od autora takich hitów jak Łowca, Zwierz czy Kuśnierz.

Na wrocławski komisariat policji zgłasza się młoda kobieta informująca o zaginięciu koleżanki. Obie bawiły się wcześniej w jednym z lokali. Służby rozpoczynają poszukiwanie zaginionej.

W tym samym czasie znika kolejna kobieta, ale nikt jeszcze nie wiąże ze sobą obu zaginięć. Gdy w końcu zostają ujawnione zwłoki poszukiwanej, śledczy zwracają uwagę na podobieństwo ze zwłokami wyłowionymi z Odry kilka miesięcy wcześniej.

Wydział zabójstw jest przekonany, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Rozpoczyna się walka z czasem, która ujawnia szokującą prawdę. Mordercą jest kobieta!

Równocześnie, komisarz Sikora wraca do wątku związanego z łowcą, polującego na pedofilów. Jest przekonany, że podczas sprawy dopuszczono się zaniedbań i źle wskazano winnego….

Gdzie kryje się prawda i jakie tajemnice skrywa zabójczyni?

Brutalne morderstwa, świat przesiąknięty zbrodnią i bohaterowie, których nie chcielibyście spotkać w prawdziwym życiu.

Piotr Kościelny kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem budowania wielowątkowej akcji, która nie zwalnia tempa ani na chwilę.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Komisarz Sikora, pomysłowa fabuła okraszona wszelkimi obyczajowymi wątkami. Seryjna, chora psychicznie morderczyni - zbawicielka. Czyta się bardzo dobrze 👍
  • Jest to druga część cyklu Piotra Kościelnego, którego bohaterem jest komisarz Sikora. • Początek książki ciekawy i wciągający. Środek nudny, a koniec zaskakujący. Ogólnie książka nie była zła, ale nie "porwała" mnie tak jak "Łowca". Czyta się lekko i szybko.
  • Jedna z lepszych książek jakie czytałem ( dot. kryminałów ). Do samego końca trzyma w napięciu. Oczywiście końcówka tak wciąga ze człowiek nie może doczekać się zakończenia. Polecam Bardzo 😉
  • słaba pozycja, intryga jest ok, ale dialogi jak nastolatki z podstawówki, romans na bardzo słabym poziomie, skoro już musi być, to można było nad nim trochę więcej popracować, zbyt dużo wulgaryzmów. To jest ostatnia pozycja Piotra Kościelnego po którą sięgnęłam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo