Tylko to, co ważne

Autor:
Agnieszka Stec-Kotasińska
Wydawcy:
Replika Aleksander Szabliński (2022)
IBUK Libra (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
ISBN:
978-83-67295-18-5, 978-83-67295-44-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

To, co ważne, jest tuż obok nas, choć tak często o tym zapominamy.

Natalia i Alex przygotowują się do nadchodzącego ślubu. Z pomocą im przychodzi Marcelina, która sama emanuje szczęściem, odkąd dowiedziała się, że jej największe marzenie ma szansę się spełnić. Wreszcie zostanie mamą pewnej uroczej czterolatki. Mogłoby się wydawać, że nic nie jest w stanie zburzyć tej sielanki. Jednak na horyzoncie już zaczynają gromadzić się czarne chmury. Niespodziewane pojawienie się kogoś z przeszłości, dawne tajemnice oraz strach o życie najbliższych sprawią, że bohaterowie zrozumieją, jak kruche może być szczęście i ile wysiłku trzeba włożyć, by go nie stracić.

Urokliwe miasteczko Henley-on-Thames, znane z powieści Siła przeznaczenia, znów staje się miejscem, w którym grupie przyjaciół dane będzie doświadczyć pełnego wachlarza emocji.

***

Czasami w życiu pewne wydarzenia sprawiają, że rosnąca w nas chęć zemsty przyćmiewa racjonalne myślenie. To, co ważne, zazwyczaj jest tuż obok nas, choć w takich chwilach o tym zapominamy. Doceniajmy zatem to, co mamy, bo są rzeczy ważne i ważniejsze, a uświadomi nam to właśnie ta książka. Gorąco polecam!

Grażyna Wróbel

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ciepła, urocza opowieść. Dobrze się czyta. • Jest to w zasadzie drugi tom cyklu "Tylko to, co ważne". Tom pierwszy to "Siła przeznaczenia". • I - choć można tom drugi czytać jako "byt oddzielny", to jednak warto przeczytać najpierw "Siłę przeznaczenia". • Oba tomy łączą postaci przyjaciółek: Natalii i Marceliny i ich życiowe perypetie w pewnym urokliwym, angielskim miasteczku Henley-on-Thames. • P.S. • Myślę, że dla czytelników warto byłoby też, żeby tutaj dopisano przy obydwu książkach, że jest to dwutomowy (na razie) cykl: "Tylko to, co ważne".
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo