Misja Tata:

jak zmienić pieluchę, poradzić sobie z humorami nastolatka i poprowadzić córkę do ślubu

Tytuł oryginalny:
Dadding it!
landmark moments in your life as a father... and how to survive them,
Autor:
Rob Kemp
Tłumacz:
Magda Witkowska
Wydawcy:
MT Biznes (2022)
Legimi (2022)
Laurum (2022)
ISBN:
978-83-8231-032-0, 978-83-8231-045-0
978-83-8231-205-8
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
podręczniki
poradniki
3.0

Co zrobić, gdy niemowlak płacze albo gdy przedszkolak zaczyna się wściekać?

Jak wspierać dziecko, gdy raz radzi sobie w szkole lepiej, a raz gorzej?

Jak się zachowywać wobec buntującego się nastolatka?

Jak nauczyć dziecko prowadzić samochód?

Nie musisz tego googlować. Odpowiedzi znajdziesz w Misja: TATA.

Dzieci nie rodzą się z instrukcją obsługi. A gdyby nawet tak było, to – nie oszukujmy się – i tak byś jej nie przeczytał. Nie zmienia to faktu, że rodzicielstwo jest pełne niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dlatego do tej misji warto się przygotować. Jak? Dzięki tej książce! To sprawdzony przewodnik po kolejnych etapach życia dziecka – od narodzin do wczesnej dorosłości, wraz z poradami na temat tego, co mogą robić ojcowie, aby mieć trwały i istotny wpływ na swoje dzieci, a przynajmniej jakoś im się przydać.

Bestsellerowy autor Robert Kemp podpowie ci, jak:

• trzymać nowo narodzone dziecko,

• wspierać je, gdy robi pierwsze kroki,

• przygotować fajną kąpiel,

• przetrwać rodzinne letnie wakacje,

• „poważnie porozmawiać”,

• pogodzić się z gustem muzycznym dziecka,

• zaakceptować studencki styl życia

i tak dalej, i tak dalej…

Misja: TATA z wyprzedzeniem wprowadzi cię we wszystkie decydujące momenty, które z pewnością przeżyjesz jako rodzic. Znajdziesz w niej praktyczne i oszczędzające zdrowie metody radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami na każdym etapie rozwoju dziecka. Bowiem czy twoja pociecha ma trzy miesiące, trzy lata, trzynaście czy trzydzieści trzy, a nawet gdy wyprowadzi się nie wiadomo dokąd, ty zawsze będziesz „tatą”. Być może nie będzie ci dane odhaczyć wszystkich 104 momentów opisanych w tej książce. Jeśli jednak stanie się inaczej, to dzięki tej lekturze będziesz na każdy z nich dobrze przygotowany.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeciętny przewodnik po ojcostwie. Bardzo dużo zagadnień poruszonych bardzo lakonicznie, co w mojej ocenie wypada średnio. Nie wciągnęła mnie, choć przyznaję, że czytałem wyrywkowo - głównie tematy, które są mi teraz najbliższe.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo