Czułość:

poradnik pozytywnego egoizmu

Tytuł oryginalny:
Manual for being human
Autor:
Sophie Mort
Tłumacz:
Anna Filipek
Lektor:
Marta Król ...
Wydawcy:
Legimi (2022)
Wielka Litera (2021-2022)
Heraclon International
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8032-710-8, 978-83-8032-711-5
978-83-8032-716-0, 978-83-8032-717-7
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
poradniki
Więcej informacji...
3.3 (4 głosy)

Guru terapii odkrywa, co nas kształtuje, dlaczego to ważne, oraz podpowiada praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie.

Czy wiecie, w jaki sposób wasze dzieciństwo wpływa na wasze postrzeganie siebie i związki z innymi? Jak szkoła, bycie ofiarą nękania, oczekiwania związane z płcią, reklamy, a nawet media, z którymi stykacie się na co dzień, oddziałują na wasze samopoczucie? Czy chcecie dowiedzieć się, czym tak naprawdę są emocje, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić, gdy boicie się, że was przytłoczą?

Psycholożka kliniczna Sophie Mort, znana w internecie jako dr Soph, pomoże ci uporządkować trudne emocje i rozprawić się z błędnymi przekonaniami na swój temat. Rzeczowo tłumaczy, skąd biorą się największe problemy współczesnych ludzi: strach przed oceną, odrzuceniem, wikłanie się w toksyczne relacje, sabotowanie własnych działań i dokonań. Wskazuje, co nas hamuje i nie pozwala nam rozłożyć skrzydeł, pomaga rozpoznać szkodliwe schematy zachowania i negatywne nawyki, które nie dają nam ruszyć do przodu, oraz radzi, co możemy zrobić, aby rozwijać nasz potencjał i w pełni cieszyć się życiem.

Dr Soph pozwoli wam dokładnie poznać samych siebie i wyposaży was w zestaw narzędzi obejmujących sprawdzone techniki terapeutyczne takie jak ćwiczenie uważności, okazywanie współczucia samym sobie, walkę z wewnętrznym krytykiem oraz metody oddychania i relaksacji, które pozwolą wam żyć pełnią życia. Jesteśmy bowiem czymś więcej niż tylko sumą swoich doświadczeń.

Doktor Soph to terapeutka i najlepsza przyjaciółka, na jaką wszyscy zasługujemy. Świat profesjonalnej pomocy psychologicznej wciąż pozostaje niedostępny dla wielu ludzi, a ta książka jest tak istotna i zmieniająca życie, że każdy powinien ją mieć. To niesamowita lektura i dar dla świata.

Scarlett Curtis, autorka bestsellerowej książki Feminists Don't Wear Pink (and Other Lies)

Nareszcie! Książka, dzięki której wiedza o tajemnicach dobrego samopoczucia w każdym wieku opuszcza gabinet terapeutyczny i staje się szeroko dostępna. Ciepły, dodający otuchy i szczery głos doktor Soph sprawi, że zrozumiesz siebie, swoje zachowanie i związki bez wydawania ciężkich pieniędzy na terapię.

Dr Karen Gurney, autorka książki Mind the Gap

Psychologia w najbardziej dostępnej i przydatnej formie! Sophie zabiera nas w podróż przez życie, aby wyjaśnić, w jaki sposób myślimy, czujemy i się zachowujemy, a następnie pomaga nam zbudować solidną drogę, którą ruszymy naprzód i na której dobrze przeżyjemy resztę życia.

Dr Emma Hepburn, autorka książki A Toolkit for Modern Life: 53 Ways to Look After Your Mind

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Sophie Mort
Tłumacz:Anna Filipek
Lektorzy:Marta Król Magdalena Król
Wydawcy:Legimi (2022) Wielka Litera (2021-2022) Heraclon International
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8032-710-8 978-83-8032-711-5 978-83-8032-716-0 978-83-8032-717-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura stosowana MP3 nagrania podręczniki poradniki poradniki i przewodniki zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo