Ścigając zło:

rozmowy o zbrodni, śledztwie i karze

Autorzy:
Małgorzata Kuźmińska
Michał Michał
Wywiad:
Małgorzata Kuźmińska
Michał Michał
Wydawcy:
Wydawnictwo Dolnośląskie (2022)
Legimi (2022)
ebookpoint BIBLIO (2022)
Publicat
ISBN:
978-83-271-6104-8, 978-83-271-6233-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
sprawozdania
5.0

Rozmowy, które autorzy powieści kryminalnych przeprowadzili z ludźmi zawodowo ścigającymi zło. Policjanci, prokurator, strażnik więzienny, biegła psycholog, badacz kości i medyk sądowy odkrywają kulisy swojej pracy, dzielą się wiedzą i osobistymi doświadczeniami, a także faktami z autentycznych śledztw.

Czy życie prześciga fikcję? Jak popkulturowe wyobrażenia wypadają w zderzeniu z rzeczywistością? Jaka jest cena wyścigu ze złem?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Para pisarzy bestsellerowych powieści powraca w nowej książce. Tym razem zamiast kolejnego kryminału proponują nam zbiór wywiadów, pozostając jednak wciąż w tematyce śledztw. W zbiorze Ścigając zło znajduje się siedem rozdziałów wypełnionych rozmowami z osobami pracującymi nad bezpieczeństwem kraju – policjantami, prokuratorem, medykiem sądowym, antropologiem, służbą więzienną oraz biegłym psychologiem. • W książce państwa Kuźmińskich tym razem nie znajdziemy ani grama fikcji. Tylko rzetelne informacje, od wiarygodnych źródeł, z tak zwanej „pierwszej ręki”. Informacje są podane w przejrzysty sposób, czasem z powagą, czasem z humorem. Kompendium wiedzy dla fanów kryminałów.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo