Jedno życzenie

Tytuł oryginalny:
Wish
Autor:
Nicholas Sparks
Tłumacz:
Anna Dobrzańska-Gadowska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (15 głosów)

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.

Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej, by tam oczekiwała narodzin swojego dziecka. Planowała oddać je do adopcji. Przystojny i inteligentny Bryce Trickett nie oceniał tej decyzji. Pokazał za to Maggie, jak robić dobre zdjęcia, zaszczepił w niej miłość do fotografii i do atmosfery sennych miasteczek. Ich pierwszy pocałunek był idealny. A uczucie - jedyne w swoim rodzaju.

Teraz Maggie jest słynną fotografką podróżniczą. Dzieli czas między swoją nowojorską galerię a wyprawy do najodleglejszych zakątków świata. Ale pewna rozmowa ze spotkaną na plaży kobietą wywróci jej życie do góry nogami. Maggie będzie musiała zmierzyć się z tym, co nieuniknione, lecz uświadomi sobie także, że ma jedno życzenie, które bardzo chce spełnić.

Sparks zdecydowanie mistrzowsko opanował sztukę pisania o miłości.

Associated Press

Sparks jest jak poeta… mistrz.

„Philadelphia Inquirer”

Nicholas Sparks nie bez powodu jest jednym z najbardziej znanych pisarzy. Pisze historie, które ujawniają tęsknotę za tym, co jest najcenniejsze – za miłością.

Mobile Register

Sparks wie, jak poruszyć struny serc czytelników.

„Chicago Sun Times”

Sparks to mistrzowski gawędziarz, niezmiennie w najwyższej formie.

Bookreporter.com

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ładna książka. Niep­rawd­opod­obne­ zakończenie, które w normalnym życiu nigdy by się nie wydarzyło, ale do tego typu książki pasuje 😉 Lekkie i przyjemne.
  • Przepiękna wzruszająca historia pięknie napisana. • Historia opowiada o Maggie, która jest chora na raka i opowiada historię swojego życia, swojemu pracownikowi - przyjacielowi. • Gdy Maggie miała 16 lat została wykorzystana przez przelotnie poznanego chłopaka i zaszła w ciążę. Jej rodzicie wysłali ją do cioci Lindy, gdzie pozostała do urodzenia dziecka. Pobyt u cioci zmienia całe jej życie. • Książkę czyta się szybko, dla wrażliwych potrzebna jest dodatkowo paczka chusteczek. Drugi raz czytałam książkę tego autora i drugi raz przepłakałam pół książki, ale ja już tak po prostu mam ;)
  • Nie mój klimat. Książka dla mnie zbyt nudna. Zaczyna się w miare ciekawie i kończy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Nicholas Sparks
Tłumaczenie:Anna Dobrzańska-Gadowska Elżbieta Zychowicz
Lektor:Anna Dobrzańska-Gadowska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022) Legimi (2022) Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
ISBN:978-83-8215-812-0 978-83-8215-813-7 978-83-8215-814-4 978-83-8215-831-1 978-83-8215-859-5 978-83-8280-175-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo