Pomelo i wielka przygoda

Tytuł oryginalny:
Pomelo et la grande aventure
Autor:
Ramona Bădescu
Ilustracje:
Benjamin Chaud
Tłumacz:
Katarzyna Skalska
Wydawca:
Wydawnictwo Zakamarki (2021)
ISBN:
978-83-7776-221-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

W najnowszym, jedenastym, tomie wyrusza na wędrówkę. Chce przeżyć przygodę. Dokąd dotrze i kogo spotka po drodze?Zabawny i mądry komentarz do życia - nie tylko słoni! - dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy również z książek o Bincie, Lalo i Babo.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tym razem ciekawość sprawiła, że Pomelo postanowił wyruszyć w podróż. Z ogromnym zaangażowaniem spakował w swój plecak wyłącznie niezbędne ku temu przedmioty i ruszył w drogę, wskazaną przez kamyk obwiązany wstążką. Droga, którą wybrał nie była wcale łatwa, ale dzięki niej miał okazję poznać mityczne krajobrazy oraz tajemnicze Przygodowisko. A nawet usłyszał całkiem nowe dla siebie słowa... Jednak w pewnym momencie podróż zaczęła mu się nieco dłużyć. Pozbył się więc całego balastu, który go spowalniał i dalej zaczął przemieszczać się małym, czerwonym samochodem. Myślał, że w końcu uśmiechnęło się do niego szczęście, ale jednak nie... Ciągle napotykał na przeciwności. Aż w końcu...??? No właśnie - do jakiego celu dotarł? Kogo spotkał? Czego się nauczył? • Pomelo ma w sobie to coś, co sprawia, że niemalże każde dziecko go kocha. Jest ciekawy świata, zawsze realizuje swoje pomysły i okazuje się, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jest bystry, odważny i rezolutny. Pozytywny bohater, który czasami najmłodszym wskazuje tą właściwą drogę i zachęca do udziału w wielkiej przygodzie. PoLeCaM.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo