Spółka Antymagiczna i nawiedzony dom

Autor:
Gabriela Bramska
Ilustracje:
Piotr Sokołowski
Wydawcy:
Wydawnictwo Młodzieżówka - Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-65830-17-3, 978-83-66737-46-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
5.0

WEJDŹ DO ŚWIATA MAGII I ZAPOMNIJ O NUDZIE

Pierwszy tom pełnej magii i humoru serii dla czytelników od lat 10 do 110 !

Witajcie w Burzowie, pochmurnej metropolii często nawiedzanej przez istoty nie z tego świata. Gdy miasto dotyka klęska czarnego deszczu, niezbędna okazuje się interwencja łowców upiorów. Alfaen i Darkins, właściciele Spółki Antymagicznej, rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do ekscentrycznej poetki Ithne nawiedzanej przez demona. Starcie z upiorem kończy się katastrofą, a miastu grozi wielkie niebezpieczeństwo.

Czy pomoc Czarnoksiężnika i jego niezwykłych pupili wystarczy, by wypędzić śmiertelnie groźną istotę? Jakie tajemnice kryje przeszłość Ithne i jej rodziny? Co ma z tym wszystkim wspólnego opuszczony dom w środku lasu? Wyruszcie na przygodę z Alfaenem i Darkinsem, by poznać odpowiedzi na te pytania.

Gabriela Bramska stworzyła świat po brzegi wypełniony magią, zapachem wspaniałych wypieków i świetnym humorem, od którego uśmiech nie opuszcza ust. Spółka Antymagiczna to historia z przekazem oraz emocjonująca przygoda dla każdego. Alfaen i Darkins zapraszają Was do Burzowa, tam zdecydowanie nie ma nudy!

Agata Szopa, @artemiabook

Barwna i błyskotliwa historia! Pogoń za potworami nabiera rumieńców, a akcja nie zwalnia. Może i znajome schematy, ale wykonanie wyciąga tę książkę na inny poziom. Świetnie się bawiłem!

Daniel Muniowski, Strefa Czytacza

Dawno nie czytałam tak znakomitej fantasy młodzieżowej! Duet Alfaen&Darkins powali Was na kolana swoją przenikliwością, błyskotliwością, dopasowaniem i poczuciem humoru. Każdy z Was z radością dołączyłby do ich Spółki Antymagicznej i mimo ponurej rzeczywistości chętnie zamieszkał w Burzowie – mieście pełnym magii, stworzeń, które nie mieszczą się w naszej percepcji… i kłopotów. Nie traćcie więc czasu i wyruszcie wspólnie z nimi na wyprawę przez Deszczowy Las w poszukiwaniu upiorów… i guza. To będzie prawdziwa przygoda: nieco się przestraszycie, nieco pośmiejecie i daję głowę – spędzicie znakomicie czas!

Aleksandra Barczyk, Redaktor CzasDzieci.pl

Cierpicie na niedosyt humorystycznej fantastyki? Chcecie wypędzić ze swojego życia jesienną chandrę? Potrzebujecie terapii bogatej w przygody, dreszcze i paranormalno-magiczne zjawiska? Koniecznie zgłoście się do Spółki Antymagicznej z o.o. – ona rozwiąże wszelkie wasze problemy!

Justyna Sikora, @nasz.ksiazkowir

Spółka Antymagiczna to przygodowa powieść dla nieco młodszych czytelników, w której pod warstwą fabularną pełną akcji i niezwykłego humoru można odnaleźć ważne wartości. Darkins i Alfaen chętnie ugoszczą Was w swoich progach i zapewnią świetną rozrywkę. Po odwiedzeniu Burzowa z pewnością będziecie chcieli do niego wrócić!

Maciej Klebański, @ksiazkowy_pirat

Dzięki tej książce przeniesiesz się do magicznej krainy i poczujesz się jak łowca duchów. To niebanalna i klimatyczna historia, która otacza nas swoją aurą już od pierwszych stron.

Patrycja Puzik @books.of.youth

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo