O psie, który uratował święta

Tytuł oryginalny:
Dog's perfect Christmas
Autor:
W. Bruce Cameron
Tłumacz:
Edyta Świerczyńska
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-67014-20-5, 978-83-67069-29-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (2 głosy)

Rodzinna, kojąca duszę, świąteczna powieść o tym, co może się stać, gdy ludzie otworzą swoje serca na nowe możliwości. W. Bruce Cameron, autor bestsellerowych książek z cyklu „Był sobie pies”, opowiada o pielęgnowaniu relacji, nadziei i cudzie przebaczenia, których możemy się uczyć od naszych czworonożnych przyjaciół.

W rodzinie Gossów każdy ma swoje problemy, którym musi codziennie stawiać czoła.

Trzyletni rozbrykani bliźniacy marzą tylko o zabawie.

Nastoletnia Ello przeżywa okres buntu i jest pogrążona w głębokim smutku.

Tata Hunter boryka się z problemami w pracy.

Dziadek Sander dwa lata temu stracił ukochaną.

Merdający ogonkiem psi senior Winstead przygląda się temu, co dzieje się dookoła.

Julianna… Matka, żona i córka, która z całych sił stara się być wsparciem dla każdego i sprawiać, by czuli się rodziną mimo tak wielu trudności. Gdy przed zbliżającymi świętami dopada ją ciężka choroba, pozostali domownicy, którzy ledwo potrafią ze sobą porozmawiać, muszą stanąć na wysokości zadania.

Może się wydawać, że ostatnie, czego Gossowie teraz potrzebują, to zagubiony szczeniak wymagający opieki i poświęcenia. A może właśnie ten mały puchaty pies wykrzesze z nich iskrę przebaczenia i nadziei?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jeśli szukacie tutaj typowo świątecznej książki z wielkim love story, tutaj tego nie znajdziecie. • Jednak jeśli szukacie wzruszającej, ciepłej historii wraz z psim towarzystwem ta książka jest dla. • Jest to historia rodzinny (dziadka i jego syna z żoną a także trójki dzieci) Historia, w której rodzina zaczyna dostrzega to co mają, gdy mogą to utracić. Choroba mamy, która jednoczy wszystkim. • Czy dziadek Sander odżyje? • Czy Elo rozpozna , kto jest jej przyjacielem? • No i co wniesie do tej rodziny kolejny psiak? • Tego dowiecie się z tej książki! • To historia z nutą Świąt w tle, więc skończy się ...? :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo