Miłość w zamkniętej kopercie

Autorzy:
Vi Keeland
Penelope Ward
Tłumacz:
Edyta Stępkowska
Wydawcy:
Helion (2021)
Editio Red (2021)
Wydane w seriach:
Editio Red
ISBN:
978-83-2837-118-7
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0

List do Śwętego Mikołaja stała się początkiem miłości....Birdie Maxwell miała na pieńku ze Świętym Mikołaje,. Cztery lata temu poprosiła goo coś naprawdę ważnego, ale zawiódł. Mama nie wyzdrowiała. Po długim namyśle dziewczynka zdecydowała sie dać mu ostatnia szansę i ponownie napisała do niego list , choć do Bożego Narodzenia pozostało klika miesięcy. Sadie, redaktorka prowadząca kolumnę Świąteczne życzenia, często dostawała listy adresowane do Świętego Mikołaja. Rzadko jednak przychodziły juz w czerwcu. Ajeszcze rzadziej były tak szczere i wzruszające. Spełniła więc zyczenia Birdie, przynajmniej niektóre. Jakież było jej zdziwienie, gdy za jakiś czas znowu otrzymała od małej list. A później - kolejny. Przy okazji spełniania następnego życzenia zapragnęła zobaczyć dziewczynkę, oczywiście incognito. tymczasem Birdie towarzyszył ojciec. I Sadie wpadła po uszy, bo Sebastian Maxwell był oszałamiająco przystojnym facetem. I do tego samotnym ojcem. Sadie nie zdołała sie wycofać z zabawy w Świętego Mikołaja. Birdie stała się jej bardzo bliska, a Sebastaian... cóż, był najatrakcyjniejszym męźczyzną, jakiego kiedykolwiek spotkała. To wszystko sprawiło, że zachowała się irracjonalnie i ... podszyła pod kogoś, kim nie była. Pewnego dnia stanęła w drzewiach ich domu... A potem sprawy zaczęły zmierzać ku nieuchronnej katastrofie. Jedno kłamstwo wymusiła drugie. Sadie bardzo zależało na dziewczynce i jej szczęściu. Czy jednak dobre intencje mogą uzasadnić oszustwo? I co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw? A może wbrew wszystkiemu ta historia znajdzie szczęśliwe zakończenie?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Za dzieciaka pisaliście listy do Świętego Mikołaja? • Mała Birdie postanawia napisać taki list ale w czerwcu i ma trzy życzenia: czarne oliwki, czarne skarpetki dla taty oraz Panią dzięki której tata się będzie więcej uśmiechał. List przez przypadek trafia do Sadie, która jest redaktorką prowadzącą kącik Świętego Mikołaja. Postanawia spełnić dwa z trzech życzeń małej rezolutnej Birdie. • Jakimś dziwnym splotem zabawnych wydarzeń Sadie poznaje małą Birdie i jej tatę Sebastiana i od tego momentu ​akcja nabiera szybszego i ciekawego tempa. • Autorki nie migają się również od trudnych tematów, w tym ​przypadku jest to choroba i adopcja oraz jej skutki. • Książka jest przezabawna, mała Birdie jest kochanym i zabawnym dzieckiem. Jedna z najlepszych książek autorek. Mnie wzruszyła, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo