Rita

Autorzy:
Agnieszka Staszak
K. N. Haner
Wydawcy:
Edipresse Książki (2021)
Edipresse Polska
ISBN:
978-83-8177-646-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Źródło opisu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu - Katalog księgozbioru
4.0

Czasami w życiu nic nie odzwierciedla rzeczywistości. Rita to znana projektantka, która jeszcze przed trzydziestką osiągnęła olbrzymi sukces. Mieszka w luksusowym apartamencie w Rzymie, a jej kochankiem jest przystojny wspólnik. Mimo to nie czuje się szczęśliwa, przeżyta pięć lat wcześniej trauma pozostawiła ślad w jej oczach. Dowiedziała się wtedy, że miłość jej życia, Leo, nie jest tym, za kogo się podawał, a jej ojciec współpracuje z włoską „Rodziną”. Sprawa nabiera dramatyzmu, gdy okazuje się, że Rita jest w ciąży. Nie chcąc dla siebie i dziecka życia w mafijnym środowisku, ucieka z rodzinnego miasta nad jeziorem Garda i ukrywa się w opuszczonym domu w Toskanii. A wtedy zaczyna się za nią pogoń… Agnieszka Staszak to szczęśliwa żona i mama czternastoletniego Stacha. Bizneswoman. Właścicielka trzech salonów fryzjerskich Atelier Staszak oraz dwóch barber shopów. Prezeska Fundacji „O Mały Włos” wspierającej kobiety i dzieci, które trwale straciły włosy. Sama od dwudziestu sześciu lat walczy z taką chorobą. Jej fundacja obdarowuje podopiecznych perukami. Laureatka wielu ogólnopolskich i lokalnych nagród „Lwica biznesu” i „Człowiek roku”. Od niedawna założycielka marki modowej „Sensitive”, która zainspirowała ją do stworzenia postaci Rity. Marzy o tym, by kobiety w Polsce akceptowały siebie, kochały się i wspierały wzajemnie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Intrygująca historia. Zakończenie pozostawia czytelnika w wielkiej niepewności, co pozwala mi przypuszczać, że czeka nas kontynuacja. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo