Wszystkie złe miejsca

Tytuł oryginalny:
All the wrong places
Autor:
Joy Fielding
Tłumaczenie:
Alina Jakubowska
Elżbieta Kulicka ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Świat Książki (2021-2022)
Legimi (2021)
Dressler Dublin
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (4 głosy)

Internetowe randki to ryzykowna sprawa. Czy on okaże się w rzeczywistości równie przystojny, co na fotografii, a może została ona zrobiona dziesięć lat i dwadzieścia kilogramów temu? Kiedy zaś poprosi, żebyś poszła z nim do domu, skąd masz wiedzieć, czy to bezpieczne?

Cztery kobiety – przyjaciółki, krewne, rywalki – angażują się w randki z internetu, szukając towarzyskiej rozrywki, a tymczasem trafiają na celownik obeznanego technologicznie zabójcy, który przez aplikacje towarzyskie wabi ofiary.

Mężczyzna używający pseudonimu „Ten Jedyny” wie, że jego idealna fryzura, zwycięski uśmiech i urocze żarty rozbrajają kobiety i tłumią wszelkie wątpliwości, które mogłyby powstrzymywać je przed wybraniem się do jego mieszkania. Romantyczny wieczór zamienia się w randkę z zabójcą.

Do czego zdolne są kobiety w starciu z psychopatą?

Joy Fielding, autorka bestsellerów New York Timesa, stworzyła skomplikowany, elektryzujący thriller o zabójczej kombinacji przyjaźni, zazdrości i namiętności.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • dość dziwna książka, czyta się dość powoli i opornie, za dużo obyczajówki i zakończenie... bez zakończenia moim zdaniem
  • To najgorsza książka Fielding. Brakuje to wszystkiego - dobrej fabuły, ciekawych postaci, spięcia wątków i mocnego zakończenia. Za to mamy tu bohaterów, których opisane perypetie nie wnoszą nic do głównego wątku, drętwą główną historię, a zakończenie nie wnosi żadnego rozwikłania wszystkich nagromadzonych w książce wątków. I ten tytuł... co on ma wspólnego z fabułą??? Czy aby na pewno napisała to Fielding?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Joy Fielding
Tłumaczenie:Alina Jakubowska Elżbieta Kulicka Małgorzata Szubert
Wydawcy:Wydawnictwo Świat Książki (2021-2022) Legimi (2021) Dressler Dublin
ISBN:978-83-65928-02-3 978-83-659-2816-0 978-83-813-9319-5 978-83-828-9481-3 978-83-828-9554-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo