Kot, który się włączał i wyłączał

Tytuł oryginalny:
The cat who turned on and off
Tłumacz:
Tomasz Rosiński
Autor:
Lilian Jackson Braun (1913-2011) ...
Wydawca:
Wydawnictwo Elipsa (2008-2010)
Wydane w seriach:
Dobry Kryminał
Dobry Kryminał (Elipsa)
Jim Qwilleran feline whodunnit
Kot, który...cykl
ISBN:
978-83-61226-43-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Drużyna Koko, złożona z błyskotliwego syjamskiego kota oraz Qwillerana, dziennikarza o zamiłowaniu do rozwiązywania zagadek kryminalnych, wraca do gry. Towarzyszy im urocza kotka Yum Yum. Qwilleran, skuszony hojną nagrodą, bierze udział w konkursie na najlepszy tekst do świątecznego numeru. Dziennikarz decyduje się opisać w reportażu Boże Narodzenie w okrytej z sławą dzielnicy, który upodobali sobie antykwariusze, kolekcjonerzy i miłośnicy starzyzny. W tym celu przenosi się do zaniedbanego, zasypanego śniegiem Junktown. Rozwój wydarzeń szybko potwierdza, że taki wybór tematu był strzałem w dziesiątkę. Jak się okazuje, ten rejon miasta skrywa niejedną tajemnicę. Qwilleran od początku jest przekonany, że upadek z drabiny i śmierć jednego z najbardziej znanych mieszkańców Junktown to coś więcej niż zwykły wypadek. Aby jednak potwierdzić swą intuicję, jak zawsze potrzebuje Koko i jego szóstego zmysłu. Qwilleran - dziennikarz o zamiłowaniu do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Koko - kot o niecodziennych zdolnościach i przenikliwej intuicji. Yum Yum - urocza kotka uwielbiana przez swych dwóch towarzyszy. Najwspanialsze i najbardziej nieprawdopodobne trio w dziejach kryminału.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jim Qwilleran rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Postanawia wygrać konkurs na najlepszy artykuł. Kłopot w tym, że jego interesują sprawy kryminalne, a gazeta w grudniu drukuje jedynie słodkie świąteczne historyjki. • Redakcja zamawia u Qwilla ckliwą relację z aukcji sklepu ze starociami po śmierci jego właściciela, Andy’ego Glanza. Aby wczuć się w temat, dziennikarz przeprowadza się do Junktown, podupadłej dzielnicy antykwariuszy i handlarzy starzyzną. Zaczyna węszyć, przekonany, że nagła śmierć właściciela sklepu nie była wcale nieszczęśliwym wypadkiem. Jego podejrzenia wzmaga przypadkowe wyznanie ulicznego pijaczka, który wkrótce ginie tuż przed domem byłej przyjaciółki Andy’ego. • Jest to trzecia część z kryminalnej serii. Może nie tak błyskotliwa jak dwie pierwsze, ale równie warta przeczytania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Tłumacz:Tomasz Rosiński
Autorzy:Lilian Jackson Braun (1913-2011) Lillian Jackson Braun (1916-2011)
Wydawca:Wydawnictwo Elipsa (2008-2010)
Serie wydawnicze:Dobry Kryminał Dobry Kryminał (Elipsa) Jim Qwilleran feline whodunnit Kot, który...cykl
ISBN:978-83-61226-43-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo