Nasze idealne małżeństwo

Tytuł oryginalny:
In the deep
Autor:
Loreth Anne White
Tłumacz:
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Lektor:
Bożena Furczyk
Wydawcy:
Wydawnictwo Mando (2021-2025)
Fundacja Klucz na Rzecz Edukacji i Upowszechniania Czytelnictwa Osób Niewidomych i Słabowidzących (2024)
Wydawnictwo WAM (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-277-1918-8, 978-83-277-2736-7
978-83-67798-57-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (5 głosów)

Nic nie jest tym, czym wydaje się pierwszy rzut oka

Ellie jest gotowa zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Kiedy poznaje Martina, czuje, że w końcu spotyka ją upragnione szczęście. Mężczyzna roztacza przed nią cudowną wizję przyszłości i bardzo szybko się oświadcza. Wkrótce spełnia się marzenie o idealnym małżeństwie. Jednak pozory mogą mylić…

Za zamkniętymi drzwiami nowego domu zaczyna się koszmar pełen precyzyjnie utkanych intryg, kłamstw i toksycznych relacji, które kończą się brutalnym zabójstwem.

Policjantka Lozza musi rozwiązać tajemnicę morderstwa, ale od początku czuje, że jest manipulowana. Czy w tej zawiłej psychologicznej grze chodzi wyłącznie o zdradę?

Kto naprawdę jest winny?

Przerażający thriller psychologiczny mistrzyni gatunku.„Kirkus Reviews”

Mrożący krew w żyłach, genialnie zaplanowany, ze zwrotem akcji, którego się nie spodziewasz.„The Nerd Daily”

Godny Agathy Christie.„Publishers Weekly”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • bardzo ciekawa , trudno się oderwać , zakończenie zupełnie niespodziewane
  • ''Nasze idealne małżeństwo" to genialny, zawiły i wciągający thriller psychologiczny pełen napięcia, zwrotów akcji, tajemnic, intryg, kłamstw i manipulacji. Wiele rzeczy zdaje się tutaj oczywiste, ale nic nie jest takie, jak się wydaje. Autorka bawi się umysłem czytelnika w taki sposób, że sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy manipulowani. A gdy dochodzimy do finału to szczęka opada z zaskoczenia. 😱 Książka wciąga w emocjonalną grę i jest nieodkładalna. Polecam 😉
  • Dość ciekawa książka, może miejscami przydługa a bohaterka naiwna, ale zakończenie całkiem udane
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo