Podaj dalej

Tytuł oryginalny:
Ist für dich
Autor:
Günther Jakobs
Tłumacz:
Renata Namińska
Wydawcy:
Zielona Litera (2021)
Święty Wojciech Dom Medialny
Wydane w seriach:
Małe, wielkie książki!
ISBN:
978-83-8065-452-5
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Dostaliście upominek, który nie spełnił waszych marzeń? Nie wyrzucajcie go, ale przekażcie dalej. Na pewno są wśród Was tacy, których on ucieszy i komu bardziej się przyda. Dawanie i sprawianie przyjemności jest takie fajne! Zobaczcie, jak zwierzątka, bohaterowie naszej opowieści, cieszą się z filiżanki otrzymanej w prezencie. Nie wiedzą, czym ona jest i do czego służy, każde z nich dostrzega w niej coś innego i znajduje dla niej inne, zaskakujące przeznaczenie – raz jest kapeluszem, raz łódką, a nawet toaletą i wanną! Jesteście ciekawi, czym jeszcze może być zwykła filiżanka? Zajrzyjcie na strony naszej książeczki i bawcie się razem ze zwierzątkami! Fantastyczna, ilustrowana opowieść o filiżance, która wielokrotnie zmienia swoje przeznaczenie. Rozwijająca wyobraźnię książka dla dzieci zachęca do zgadywania, łamie schematy, uczy filozofowania i odkrywania nowych znaczeń.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • wspaniała opowieść o zwierzątkach... czasem skon­ster­nowa­nych­... które dostają w prezencie niechciany prezent. I ten prezent potem krąży od jednych łapek do drugich, aż dochodzi do tego, który go... • ale to już tajemnica • dla każdego - wspaniała lekturka;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo