Suknia ślubna

Tytuł oryginalny:
Wedding dress
Autor:
Danielle Steel
Tłumacz:
Adriana Celińska
Wydawcy:
Między Słowami (2021)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
978-83-240-7432-7, 978-83-240-8507-1
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
rodzina
3.5 (4 głosy)

Jedna rodzina, cztery pokolenia i jedyna taka suknia. Długie rękawy, zabudowany dekolt, rozłożysta spódnica obszyta koronką i perełkami. Do tego tiara i naszyjnik z diamentów. W rodzinie Deveraux ta spektakularna kreacja niczym cenny skarb przechodzi z pokolenia na pokolenie. Choć kobiety, które stają w niej na ślubnym kobiercu, olśniewają, suknia nie zagwarantuje im szczęścia. Same będą musiały zawalczyć o to, co najcenniejsze. Obracająca się w wyższych sferach Eleanor pozna słodki smak miłości i gorycz utraty. Jej córkę Camille zwiedzie głos własnego niepokornego serca. Kolejna z rodu, Ruby Moon, obdarzona wyjątkowym imieniem i urodą, zdoła przywrócić rodzinie dawną świetność. Lecz czy to wystarczy, by zaznała szczęścia? I jaka przyszłość czeka jej córkę Kendall, nazywaną złotym dzieckiem? Ich życie naznaczą burzliwe wydarzenia historii i namiętności mężczyzn. A jednak połączone więzami krwi, mimo przeciwności, kobiety zdołają utrzymać rodzinę razem. Olśniewająca kreacja stanie się dla nich symbolem tego, co trwałe, cenne i co warto nieść w nowe czasy. Oszałamiająca saga rodzinna. Opowieść o szacunku dla przeszłości, radowaniu się teraźniejszością i nadziei na lepszą przyszłość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Według mnie, była to jedna z mnie ciekawych książek Daniele Steel. Mimo wszystko warto przeczytać.
  • Wzruszająca opowieść o czterech pokoleniach i jednej sukni ślubnej. Powieść, która jest ciekawa, a akcja wciąż się w niej toczy. Miłość, zdrada, rozstanie - które tak naprawdę jest początkiem do szczęścia. • Polecam! • Książkę czyta się bardzo szybko!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo