Praktyczny poradnik poligraficzny:

procesy

Autor:
Andrzej Gołąb
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Helion (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
ISBN:
978-83-283-7342-6, 978-83-283-8180-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki
publikacje fachowe
5.0

Poznaj procesy poligraficzne w praktyce!

W książce:

  • Profesjonalne przygotowanie publikacji do druku
  • Drukowanie przy użyciu różnych technologii
  • Czynności introligatorskie, oprawa i uszlachetnianie publikacji

Autorem, wydawcą i dystrybutorem rozmaitych publikacji dziś może być właściwie każdy. Stało się to możliwe dzięki niezwykle łatwemu dostępowi do odpowiednich narzędzi, takich jak wydajne komputery i specjalistyczne oprogramowanie, jak również do mniej lub bardziej profesjonalnych usług poligraficznych. Jednak to nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Bez właściwego przygotowania, wiedzy, talentu i opanowania warsztatu efekty tego rodzaju działalności mogą okazać się niewystarczające, co niejednokrotnie przekłada się na niewielką sprzedaż i finansowe niepowodzenie całego przedsięwzięcia.

Ta książka sprawi, że będziesz swobodnie poruszać się w świecie poligrafii i edycji oraz unikniesz niweczących wysiłek błędów. Poradnik przyda się osobom bezpośrednio zaangażowanym w procesy wydawnicze, grafikom komputerowym, projektantom, pracownikom działów promocji i marketingu oraz handlowcom, a także uczniom oraz studentom kierunków poligraficznych i artystycznych, wiążących z tą branżą swoją zawodową przyszłość.

Dowiedz się, jak profesjonalnie przygotowywać, drukować i oprawiać publikacje!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest to 1-cz. praktycznego poradnika poligraficznego dla tych wszystkich, którzy mają chęć i świadomość rozszerzenia wiedzy dostępnej tylko dla elitarnej grupy praktyków czarnej sztuki drukarskiej. We współczesnym świecie pomija się znaczenie podstawowych procesów wydawniczych, takich jak korekta, redakcja merytoryczna, stylistyczna i językowa, a rolę zawodowych grafików, projektantów czy też typografów przejmują rzesze operatorów komputerowych, których zaledwie garstka posiada odpowiednie umiejętności, wiedzę i talent. • Poradnik wyjaśnia i porządkuje trzy zasadnicze obszary współczesnej poligrafii: PrePress, Press i PostPress.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo