Wybór

Autor:
Piotr Kościelny
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2019-2024)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
ISBN:
9788366644915, 9788366939103
978-83-66644-72-4, 978-83-8329-372-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
3.7 (6 głosów)

Mroczny thriller, który zabierze cię w najbrutalniejsze zakamarki ludzkiego umysłu!

Warszawa, lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna wybiera się z koleżankami do pubu, z którego zostaje uprowadzona przez grupę oprawców. Jednym z nich jest Szajba, brutalny bandzior niemający żadnych skrupułów. Paweł Konarski, chłopak dziewczyny stara się sprawić, aby policja i prokuratura złapały i ukarały przestępców. Prokuratura pozostaje jednak bez materiału dowodowego. Gdy dochodzi do tragedii Paweł wyjeżdża z kraju.

Jedenaście lat później światem przestępczym wstrząsają kolejne wydarzenia. Wojna gangów na nowo się rozpoczyna, a starzy przyjaciele przeradzają się we wrogów.

Brutalne morderstwa, zawiła sieć powiązań i niezgodne z prawem interesy to dopiero początek tej rozgrywki…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor tłumaczy rzeczy oczywiste, brak akcji, rzadko się zdarza, że nie mogę przeczytać książki do końca - tu się poddałem przed połową.
  • Mroczna. Niektóre opisane sceny bardzo drastyczne. Wartka akcja. Dobrze się czyta. Człowiek zdaje sobie sprawę, że czasami nie mamy wpływu na swój los. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
  • Historia ciekawa, wciągająca, Warszawski świat mafijny lat 90 tych i uwikłane losy młodego człowieka, który nie miał z tym światem nic wspólnego. Do czasu.. • Książka ma ok 500 stron, 400 świetne , a na końcówce trochę się pogubiłam. Miałam wrażenie że czytałam Behawioryste Mroza, dylematy, wybory i takie tam dziwne historie. Trochę jakby skleił dwie książki w jedno...🤔 • Gdyby nie ostanie 100 stron dla mnie to byłoby 10/10.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo