Miesiączka

Tytuł oryginalny:
Regla mola, si sabes cómo funciona
Inne tytuły:
chcę wiedzieć!
pierwszy przewodnik każdej dziewczyny
Autorzy:
Cristina Torrón Villalta
Anna Salvia Ribera
Tłumacz:
Patrycja Zarawska
Wydawcy:
Wydawnictwo Debit (2021-2023)
Wydawnictwo Sonia Draga
ISBN:
978-83-8057-435-9, 978-83-8057-739-8
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
poradniki
1.0

Pierwsza miesiączka wiele w Twoim życiu zmieni – gdy zaczniesz miesiączkować, stopniowo staniesz się kobietą i zyskasz supermoc: będziesz mogła wydawać na świat nowe osoby. Ta książka wyjaśni Ci wszystko, co powinnaś wiedzieć, żeby przejść te zmiany, nie tracąc pewności siebie i dobrego samopoczucia. Ponieważ miesiączka jest okej… trzeba tylko wiedzieć, czego się spodziewać i jak to wszystko działa. Znajdziesz tu informacje potrzebne każdej dziewczynie – tej mającej już to wielkie wydarzenie za sobą, jak i tej, która jeszcze czeka na swoją pierwszą miesiączkę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szata graficzna - piękna. Według mnie w książce stricte o miesiączce nie powinny znajdować się pewne treści. M.in. • w rozdziale zatytuowanym " co to znaczy kochać się z kimś? " pada takie zdanie:"zauważ,że nie mówię o kobiecie i mężczyźnie, tylko o dwóch osobach, ponieważ można się kochać z osobą tej samej płci co Twoja albo z osobą innej płci. Nie twierdzę też, że musisz być w tej drugiej osobie zakochana ani z nią zaręczona z zamiarem zawarcia ślubu i założenia rodziny. Jedyne, co jest nieodzowne,to wspomniany silny wzajemny pociąg płciowy". Nie wiem jak wy, ale ja nie zamierzam uczyć mojej córki,że seks służy głównie zaspokojeniu popędów (w domyśle-z kimkolwiek). Dużo opisanych wrażeń zmysłowych, nawet opis zakochania sprowadzony do odczuć czysto fizycznych. Niestety widzę tu ukryte treści zachęcające do współżycia. To według mnie nie temat na książkę o miesiączce i cieszę się, że przeczytałam ją. Wiem, dzięki temu że jest nieodpowiednia dla dziewczynki, która wkracza w okres dojrzewania, albo jest na jego początku. Nie wiem po co dzieciom mieszają w głowie pisząc o tym, o czym wspomniałam wyżej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo