Przeprowadzka

Autor:
Barbara Supeł
Ilustracje:
Agata Łuksza
Wydawca:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2020-2023)
Wydane w seriach:
Staś Pętelka
ISBN:
978-83-8154-691-1, 978-83-8240-529-3
978-83-8299-201-4, 9788381546911
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
opowiadania
proza
rodzina
zbiory opowiadań
4.0 (3 głosy)

W mieszkaniu Pętelków spada na podłogę kuchenna szafka. Cała zastawa, która w niej była potłukła się. Mamie jest bardzo smutno z tego powodu. Ten wypadek sprawia, że rodzina dochodzi do wniosku, że ich mieszkanie jest już dla nich za małe. Postanawiają poszukać większego mieszkania, aby się przeprowadzić. Staś z jednej strony bardzo się cieszy, że będzie miał większy, własny pokój, ale też bardzo obawia się tej przeprowadzki i zupełnie nowej dla niego sytuacji: nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi, koledzy, okolica. Rodzina w nowym mieszkaniu musi zrobić remont –Staś sam może wybrać kolor ścian w swoim pokoju, lampę, łóżko – bardzo go to cieszy, a nowy pokój jest coraz bardziej przytulny i coraz bardziej mu się tu podoba. A gdy firma transportowa przewozi wszystkie ich rzeczy, nowe mieszkanie nie jest już takie nowe i wreszcie czują się w nim znów jak u siebie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dzieci mają szansę odnaleźć wiele ze swojej codzienności w treści książki. Nie jestem jednak jako mama fanką serii; ten tytuł również mnie znużył. Skracałam treść na tyle, by to działanie było bez wpływu dla wydźwięku.
  • Fajne książki dla przedszkolaków poruszające wiele ważnych dla nich spraw
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo