Życie z ducha jest lepsze…

Autor:
Elżbieta Sander OSC
Wydawcy:
Legimi (2021)
Wydawnictwo Salwator (2021)
ISBN:
978-83-88119-75-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
e-booki

Tytuł Życie z Ducha jest lepsze podpowiada nam, że za chwilę, jak przez bramę – zostaniemy wprowadzeni w wewnętrzny świat grona Bożych kobiet, krzewiących w Europie duchowe dziedzictwo Świętej Klary z Asyżu. W życiu każdej z nich odczujemy bliskość Ducha Świętego i zobaczymy Jego subtelne działanie. Doświadczenie to pozwoli nam nabrać pewności, że wybór stylu życia według Ducha nada mu prawdziwego sensu, smaku i wartości.
Zaślubić Ducha Świętego, aby wsłuchiwać się w Jego natchnienia i żyć w uległości Jego działania, stawać się pokorną sercem, wpatrywać w Ukrzyżowanego, iść za Barankiem, przyoblec się w Światło, z hojnością oddawać siebie Umiłowanemu, wznieść się ku zbawieniu i wyśpiewywać sercem pieśń Miłości… to można powiedzieć o Agnieszce z Asyżu, Filipie Mareri, Helenie Enselmini, Kolecie Boylet, Joannie de Valois, Agnieszce z Pragi, Salomei, Jolancie i innych naśladowczyniach Świętej Klary z Asyżu, które poznajemy na kartach niniejszej publikacji.
Święte i błogosławione klaryski, tak jak Ona – pokorna i Święta Klara, niebiańska roślinka obficie owocująca dla Boga – przyjęły wymagającą i radykalną postawę serca, która wystawia na ryzyko i nie daje ziemskiej wygody. Daje za to pewność życia z Ducha w Jego uświęcającym działaniu. Dlatego o każdej z nich możemy powiedzieć, że są jak piękne kwiaty, które ozdabiają oblicze Kościoła, wielbiąc Ojca w Duchu i w prawdzie (J 4,23) i że namaścił je swoim zapachem Duch Święty.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo