Niezniszczalna nadzieja

Tytuł oryginalny:
Desperate hope
Autor:
Elizabeth Camden
Tłumacz:
Magdalena Peterson
Wydawcy:
ebookpoint BIBLIO (2023)
Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak (2020-2023)
Legimi (2021)
Wydane w seriach:
Nowojorskie kobiety
Empire state
ISBN:
978-83-66297-85-2, 978-83-66297-89-0
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.7 (3 głosy)

Eloise Drake pogodziła się z wygnaniem i porzuceniem i w końcu stworzyła dla siebie stabilny świat. Jako geniusz matematyczny i świetna księgowa, pracuje przy największym projekcie inżynieryjnym w Nowym Jorku. Niestety związane z tym zadania sprawiają, że spotyka na swej drodze mężczyznę, który kiedyś złamał jej serce.

Alex Duval jest burmistrzem miasteczka znajdującego się na krawędzi zniszczenia. Stan Nowy Jork zamierza zetrzeć je z powierzchni ziemi, zalać dolinę i wybudować nowy zbiornik retencyjny. Mężczyzna jest zszokowany, gdy dowiaduje się, że kobieta, którą niegdyś kochał, należy do zespołu mającego oczyścić teren. Kiedy jego świat zaczyna się rozpadać, Alex obmyśla śmiały plan ocalenia rodzinnego Duval Springs. Jednak do jego realizacji będzie potrzebował Eloise i jej wyjątkowych zdolności.

Czy bohaterowie, różni pod każdym względem, zdołają pokonać dzielącą ich przepaść i ocalić miasteczko?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To cz. III cyklu NOWOJORSKIE KOBIETY, którego główną osią jest problem wody pitnej dla Nowego Jorku, rozbudowującego się w szybkim tempie. • W cz. I i II poznajemy problemy tegoż miasta z wodą pitną, budową pierwszych wodociągów i oczyszczenia wody, by wyzbyć się dość częstych chorób spowodowanych bakteriami w tejże wodzie. • W cz. III potrzeby miasta tak wzrosły w zapotrzebowanie wody, że władze pomyślały o zbiorniku retencyjnym, który ma powstać w miasteczku Duval Springs. • Wokół głównego tematu - wody dla miasta, autorka buduje w każdej z części wątek obyczajowo - romansowy. I tak dzieje się i w tej części cyklu. • Wśród inżynierów, którzy zjechali do miasteczka, by wysiedlić mieszkańców i zrównać je z ziemią jest wybitna matematyczka, pracująca jako księgowa, Eloise, która w tej mieścinie spędziła smutne dzieciństwo i młodzieńcze lata, zakończone rozczarowaniem i złamanym sercem. Dlatego do zadanej sprawy podchodzi rzeczowo, bez żadnych sentymentów. • A na dodatek burmistrzem miasta jest Alex , mężczyzna, który ją niespodziewanie przed laty opuścił, łamiąc serce. • A jaka jest prawda ich rozstania? Kto zawinił/ • Burmistrz i mieszkańcy miasteczka podejmują starania o uratowanie miasteczka, walcząc z bezdusznością urzędników. • Alex zaprawiony w bojach widzi pewną szansę , ale wykonanie jej to zadanie karkołomne i może być bez szans powodzenia, a jeszcze nad wszystkim wisi naglący czas. • Szalony pomysł Alexa, by uratować rodzinne gniazdo, ma szansę powodzenia tylko wtedy, gdy Eloise zgodzi się pomóc w opracowaniu planu i szczegółowych wyliczeniach. • Czy uda się Aleksowi namówić dawną ukochaną do współpracy? A może odżyją dawne uśpione uczucia i wspólnie uratują Duval Springs tak, by Nowy Jork miał zbiornik retencyjny, a mieszkańcy nie stracili swych domów, sklepików, restauracji, hotelu i kościoła? • POLECAM tę powieść o nadziei, marzeniach i wierze, że coś, co nie jest możliwe do spełnienia , może okazać się przy solidarności i wzajemnej pracy - spełnione. I to nawet wtedy, gdy na drodze mieszkańców stają podpalenia, rozboje i bezduszność przepisów. • POLECAM też ten cykl powieściowy, w którym autorka pokazała pozycję kobiety na początku XX wieku. Kobiety zdolne, znające swoją wartość dzielnie dążyły do celu, którym było równe traktowanie z mężczyznami w sprawach zawodowych i naukowych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo