Kosmiczne wyzwania:

jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy

Autorzy:
Artur Bartłomiej Chmielewski
Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Ilustracje:
Dagmara Jagodzińska
Wydawcy:
Znak Emotikon (2021-2023)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
978-83-240-5230-1, 978-83-240-9810-1
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
5.0

„Wystarczy pokombinować!” – Artur B. Chmielewski, inżynier NASA Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA? I co Indianie mają z tym wspólnego? Wybierz się w niezwykłą podróż z synem Papcia Chmiela, Arturem B. Chmielewskim, który zaprasza na podbój kosmosu. W dzieciństwie marzył o budowaniu statków kosmicznych, a teraz pracuje w jednym z centrów NASA jako kosmiczny inżynier! W książce opowiada o najważniejszych kosmicznych projektach, o których nigdzie indziej nie przeczytasz! Zobacz, jak rozwiązuje się problemy w stylu NASA. Uwierz w siebie – Ty też potrafisz! Wystarczy pokombinować, bo nauka jest megaciekawa. Wyląduj z Arturem na Marsie, odszukajcie zagubiony lądownik i zastanówcie się, jak może wyglądać mieszkaniec planety Proxima Centauri B. Kosmiczne wyzwania już na Ciebie czekają! To książka o kosmosie, ale z zupełnie innej perspektywy!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "...nikt nie potrafi niczego ot tak. Wszystkiego musimy się nauczyć. Nieważne, czy tym czymś jest prawo Archimedesa, odmiana przez przypadki, prowadzenie samochodu czy zarządzanie projektem: uczymy się zawsze i przez całe życie." • Artur B. Chmielewski w swojej fenomenalnej książce "Kosmiczne wyzwania..." Pokazuje, że dziedziny nauki potrafią i powinny ze sobą współpracować. Sądzę, że nauczyciele nauk przyrodniczych powinni sięgnąć do tej pozycji i czerpać wiedzę w niej zawartą na lekcjach. O wiele łatwiej jest przyswajać wiedzę, jeśli podana jest w tak przystępny sposób. Wielkim bonusem jest piękna szata graficzna. Gratuluję pomysłu na stworzenie tej książki. Polecam małym i dużym. Wszystkim tym, którzy są ciekawi świata!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Lorelai
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo