Obiad z Bondem

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wyd. w latach:
2020 - 2023
Wydane w seriach:
Kolacja z Tiffanym
ISBN:
978-83-8053-847-4, 978-83-8053-855-9
978-83-8053-858-0
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.3 (9 głosów)

Szukasz książki, która z jednej strony Cię wzruszy, będzie pełna miłosnych uniesień i romantycznych sytuacji, ale z drugiej nie zabraknie w niej solidnej dawki dobrego humoru? Agnieszka Lingas-Łoniewska spieszy z drugą pozycją z tego samego cyklu, co Kolacja z Tiffanym. Tym razem oferuje nam Obiad z Bondem.

Nowi i znani bohaterowie

W swojej poprzedniej książce Agnieszka Lingas-Łoniewska przedstawiła nam dwoje bohaterów – Maćka i Natalię. W Obiedzie z Bondem mamy natomiast przyjemność poznać lepiej kuzyna Maćka – Jacka oraz przyjaciółkę Natalii – Elizę. Tych dwoje łączy nie najszczęśliwsza historia. Pomiędzy nimi wciąż pozostaje wiele niedopowiedzeń, żalu, ale i niewygasłego jeszcze uczucia. Stanowią duet wybuchowy, o czym sam się przekonasz. Ich słowne przepychanki spowodują, że podczas lektury uśmiech będzie bezustannie błąkał się po Twoich ustach.

W miarę czytania Obiadu z Bondem dowiadujemy się, że Eliza nie jest taka twarda, za jaką chciałaby uchodzić. Ma jednak swoje powody, by nie ufać mężczyznom. Gdy Natalia opuszcza jej mieszkanie, a ona zostaje w nim sama, z jednej strony czuje się wolna, ale z drugiej, ma pewne obawy. Odnosi wrażenie, że ktoś się do niej włamał. Z odsieczą przychodzi jej komisarz Jacek Granicki, który nie planował nigdy wikłać się w romantyczne historie, ale strzała Amora trafiła także i jego. Sporej dawki rozrywki dostarcza także niewyparzony język Granickiego. Eliza i Jacek kłócą się z pasją, ale niewidzialna siła pcha ich w swoje ramiona. Czy będą razem? Czy odważą się skorzystać z szansy na szczęście, która jest dziełem zrządzenia losu?

Komedia romantyczna – miła i przyjemna

W długie zimowe wieczory sięgnij po książkę Obiad z Bondem. Dzięki niej doświadczysz wielu wzruszeń, dostarczy Ci także wielu powodów do śmiechu. Agnieszka Lingas-Łoniewska pisze w sposób lekki, dlatego jej powieści czyta się jednym tchem. Dowiedz się, co grozi głównej bohaterce Elizie, jak mają się Maciek i Natalia i czy Jacek uratuje ukochaną.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka „Obiad z Bondem” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to drugi tom serii Kolacji z Tiffanym. Bardziej mi się podobała niż poprzednia część. Historia pełna śmiechu, przyjaźni, miłości i kaktusów... Całkiem, całkiem. Nadal beż efektu wow ale spokojnie do przeczytania w jeden wieczór. Można ją przeczytać dla relaksu.
  • Beznadzejna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawcy:Wydawnictwo Słowne (2021-2023) Legimi (2020-2023) Wydawnictwo Kobiece (2020-2023) Wydawnictwo Burda Media Polska (2021) Burda Książki (2021) Burda Książki - Burda Media Polska (2021)
Serie wydawnicze:Kolacja z Tiffanym
ISBN:978-83-8053-847-4 978-83-8053-855-9 978-83-8053-858-0
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo