Radość życia:

o sztuce miłości i akceptacji

Tytuł oryginalny:
Living, loving & learning
Autor:
Leo F. Buscaglia (1924-1998)
Tłumacz:
Ewa Wojtych
Wydawca:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (2007-2014)
ISBN:
978-83-7489-007-6, 978-83-7489-547-7
978-83-7489-547-6, 978-83-7489-574-7
Autotagi:
druk
książki
4.0

Co wpływa na pozytywne relacje z ludźmi? Jak żyć w zgodzie z samym sobą i osiągnąć szczęście? W jaki sposób dbać o rozwój osobisty? Radość życia to inspirujący zbiór pouczających i zabawnych wykładów na temat sensu życia, miłości i bliskości. Prawdy zawarte w tej książce przypominają nam o tym, jak ważne są pragnienie szczęścia, akceptacja tego, co nas otacza, szczerość wobec siebie i zaufanie w relacjach z ludźmi. Buscaglia nie daje gotowego przepisu na życie pełne radości, ale dzieli się z czytelnikami swoimi cennymi przemyśleniami, wspomnieniami z dzieciństwa i wiarą w to, że każdy dzień przynosi coś dobrego. Robi to z prawdziwym przekonaniem, dzięki czemu książka staje się szczerym przesłaniem miłości i nadziei. Wierzę, że mamy wpływ na nasz los. Wierzę, że możemy być tym, kim chcemy. Człowiek zawsze może się zatrzymać i powiedzieć: "Nie, nie będę tego robić. Nie będę się więcej tak zachowywać. Jestem samotny, potrzebuję innych ludzi. Być może muszę zmienić swoje zachowanie". A potem - z własnej woli - może to postanowienie wprowadzić w czyn. Spróbujcie sami! Fragment rozdziału "O stawaniu się sobą"
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jednak autor nieco się powtarzał. Całość mogę określić jako dawkę optymizmu, radości ,miłości, podanej w przystępny i ciekawy sposób.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
lubieksiazki
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo