Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

Tytuł oryginalny:
Harvey Slumfenburger's Christmas Present
Autor:
John Burningham
Tłumacz:
Dominika Cieśla-Szymańska
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2020)
ISBN:
978-83-8150-169-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.0

Ciepła, zabawnie przewrotna i zaskakująca świąteczna opowieść - w sam raz na gwiazdkowy prezent! Jest Wigilia. Święty Mikołaj właśnie wrócił do domu po rozwiezieniu prezentów dzieciom na całym świecie. Położył spać renifery i sam zamierza odpocząć. Ale co to? W worku został jeszcze jeden prezent! To dla Korneliusza Klopsa - chłopca, który mieszka bardzo daleko, na szczycie wysokiej góry. Trudno! Gdy trzeba dostarczyć prezent, Świętemu Mikołajowi żadna droga nie jest straszna! Tylko… czy zdąży na czas?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fajna historia do poczytania w okresie świąt i nie tylko. Proste ilustracje. Krótki tekst
  • Święty Mikołaj wraz z reniferami wracają do domu po ciężkiej nocy pełnej pracy. Objechanie całego świata, by rozwieźć prezenty to kawał roboty, nic więc dziwnego, że jeden renifer jest podziębiony, a sam Mikołaj czym prędzej wskakuje w piżamę i już, już ma położyć się spać…kiedy spostrzega ostatni niedoręczony prezent. Jego adresat, Korneliusz Klops, mieszka na szczycie odległej Marmoladowej Góry. Św. Mikołaj, nie chcąc budzić śpiących zmęczonych reniferów, wyrusza w samotną podróż. Po drodze spotyka jednak lotnika, kierowcę, narciarkę, wspinacza…a każde z nich towarzyszy brodatemu wędrowcowi na niewielkim odcinku. „Prezent gwiazdkowy...” to prosta i pełna czułości opowieść, której bohaterowie są bardzo ludzcy. Mikołajowi trochę się nie chce wychodzić znów w zimną noc, samochód utyka w zaspie, narty pękają...a jednak żadna z tych niedogodności i usterek nie potrafi przyćmić baśniowej atmosfery i ważnego przesłania historii. Suma niewielkich przysług od obcych, napotkanych nocą osób składa się na obraz świątecznej magii – bez lukru!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo