Wybrany

Autor:
Piotr Kościelny
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2020-2024)
NASBI (2020)
Legimi (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
9788366644212, 978-83-66644-09-0
978-83-8329-497-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.5 (6 głosów)

Wszystko jest możliwe, gdy do politycznego świata bez żadnego trybu wkracza… wybrany!

Szeregowy polityk - Marek Szczucki - zostaje postawiony pod ścianą. Albo wykona powierzone mu zadanie, albo jego siedmioletnia córka zginie. Wszystko byłoby by łatwe, gdyby nie fakt, że zadaniem jest… objęcie stanowiska premiera!Krajem wstrząsają kolejne afery, a na jaw wychodzą szokujące wiadomości na temat polityków. Ktoś pociąga za sznurki. Wymuszenia, korupcja i przemoc wkraczają na stałe do politycznego świata.Komu zależy by sterować Państwem? Jaką cenę należy zapłacić by dojść do władzy?

Porywający thriller polityczny, w którym prawda nie istnieje i wszystko może się wydarzyć.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetnie opisane realia polityki. Wypisz wymaluj Polska 2024.
  • Kolejna fantastyczna książka Pana Piotra Kościelnego! • Autor przedstawia świat polityki przez duże „P”. W bardzo realistyczny sposób ukazuje prawdę o politykach - ludziach którzy uważają siebie za „wybrańców” narodu - oraz o polityce gdzie lojalność jest pustym frazesem, honor to tylko pięć liter, a dane słowo... cóż można, a nawet trzeba zmienić gdy w grę wchodzą stanowiska i władza. • Polityka to "brudna" profesja, pełna afer, skandali oraz manipulacji, żadnych skrupułów i miękkiej gry. • Polityka to wielka gra o wpływy i pieniądze. • Kościelny bardzo fajnie ukazuje ten świat . • Sama książka wciąga. Szybko się czyta a rzeczy które się tam wydarzają są czystym odbiciem gównianej polityki w realu. Aż się boję żeby to nie była przepowiednia przyszłości. Temat naprawdę bliski naszej rzeczywistości. • Mnie książka podobała się.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo