Papti i góra na horyzoncie

Autor:
Marcin Mortka
Lektor:
Aleksandra Zawadzka
Ilustracje:
Magdalena Babińska
Wydawcy:
Biblioteka Akustyczna (2020-2021)
Wilga (2020)
Heraclon International
Grupa Wydawnicza Foksal
Wydane w seriach:
Biuro Podróży Nosorożki Papti
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Biuro Podróży Nosorożki Papti - Marcin Mortka
ISBN:
978-83-272-5120-6, 978-83-280-7660-0
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
5.0

Wybierzcie się z Papti w podróż do Ameryki Południowej!  Nosorożka wyrusza wraz z przyjaciółmi w rejs tratwą do ojczyzny leniwca Śpiocha – kolorowej dżungli nad rzeką Amazonką. Zawiera tam mnóstwo znajomości z przedstawicielami nieznanych jej dotąd gatunków zwierząt. Aby pomóc nowym przyjaciołom wybrać się na niezapomniane wakacje, Papti otwiera we wnętrzu baobabu oddział swojego biura podróży. Tylko jaki wyjazd wymyślić dla piranii, które nie mogą opuszczać wody? Co doradzić Tarzanowi – śwince pekari, która marzy o tym, by potarzać się wśród chmur? I jak pomóc pancernikowi Teodorowi, który jest zmęczony pracą listonosza? Papti zmierzy się z tymi i innymi wyzwaniami i wybierze się na niezapomnianą wycieczkę na szczyt góry na horyzoncie wyspy, gdzie czeka ją niespodziewane spotkanie… Tomik składa się z 10 opowiadań. W każdym z nich nosorożka Papti i jej przyjaciele pomagają innemu klientowi prowadzonego przez nich biura podróży. Papti poznaje zawsze charaktery zwierzaków zainteresowanych wyjazdem na wakacje i dowiaduje się, jak wygląda ich codzienne życie. Dzięki temu wymyśla dla wszystkich idealnie dopasowane do ich potrzeb wyjazdy, a przy okazji często pomaga im rozwiązywać różne problemy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fantastyczne, wciągające przy­gody­Nnos­oroż­ki Papti. Po przeczytaniu jednego rozdziału z niec­ierp­liwo­ścią­ czeka się na następne.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo