Lockdown

Autor:
Robert Ziębiński
Wydawcy:
Legimi (2020-2021)
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2007-2021)
ebookpoint BIBLIO (2020)
IBUK Libra (2007)
ISBN:
978-83-66611-87-0, 978-83-66654-27-3
978-83-66654-60-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (4 głosy)

72 godziny w Warszawie ogarniętej chaosem.

W zdominowanej przez pandemię rzeczywistości zdeterminowana matka złamie każdą zasadę, żeby ocalić życie dziecka.

Olga ma wszystko. Miliony na koncie, wielki dom, firmę oraz córkę, którą kocha nad życie. Za miesiąc otworzy swój najnowszy biznes – gigantyczną galerię handlową w stolicy. Nigdy nie była ryzykantką. Zawsze potrafiła działać tak, by nic nie stracić.

Jest piątek. Olga dowiaduje się, że ktoś uprowadził jej córkę Dominikę. Porywacz żąda zapłacenia dziesięciu milionów euro do poniedziałku. Zdobycie tych pieniędzy nie byłoby dla Olgi wielkim problemem, gdyby nie lockdown. Odcięta od bankowych kont musi znaleźć sposób na zdobycie pieniędzy.

Na ulicach wybuchają zamieszki, a wirus zbiera śmiertelne żniwo. Zaczyna się rozpaczliwy wyścig z czasem. Olga będzie musiała wniknąć do przestępczego świata warszawskich gangsterów. Tylko tam może dostać to, czego szuka.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Olga to polska miliarderka, wie co robić by zarobić. Ma również dobrą sieć kontaktów, Roberta w Szwajcarii a panią minister finansów - Bielską. Jej największym oczkiem w głowie jest nastoletnia córka Dominika. Olga jest przed otwarciem największej i nowoczesnej galerii w Polsce. Eden ma mieć kina z łóżkami, salę koncertową i wiele innych atrakcji jakich dotąd nie miały galerie handlowe. Z dnia na dzień wybucha epidemia a w Polsce zostaje wprowadzony stan wojenny. • Dominika zostaje porwana a porywacz żąda 10 milionów złotych. Gdyby nie lockdown Olga takie pieniądze mogłaby zdobyć bez problemu - wystarczyło by iść do banku. • Robert - kierowca Dominiki. Gdy nastolatka zostaje porwana na jego "służbie" on wraz z Olgą robi wszystko by ją uratować. Robert ma dużo potrzebnych znajomości, Olgę wprowadza w świat mafii i gangów. • Jedno jest pewne - porywacze są znęcać się nad Dominiką aż do jej śmierci. • Czy Olga poradzi sobie w tym świecie? • Kim jest Robert? • Kto stoi za porwaniem? • Czy zdążą ją uratować? • W książce jest dużo krwi, zabójstw jednak mi to nie przeszkadza. W takim momencie jak lockdown może zdarzyć się wszystko. Ludzie umierają na ulicach (wirus jest śmiertelny: pojawiają się drgawki, zmęczenie a następnie z uszu, nosa i oczu wypływa krew), są zamieszki, manifestacje, mafie walczą ze sobą. Policja i wojsko są na drogach, gdy ktoś się przeciwstawia mogą bezkarnie używać broni. • Postacie w książce: Olga, Robert i Dominika są silne i się nie poddają. • Lockdown to książk, którą trzeba przeczytać. • Tutaj nie ma nudy! • Akcja rozgrywa się w ciągu 3 dni. Tutaj nie ma o koronawirusie, tutaj jest porwanie z wirusem w tle. Książka jest napisana świetnie a okładka przyciąga wzrok. • Ja czytając tą książkę nie raz miałam dreszcze ale wiedziałam, że muszę ją skończyć i dowiedzieć się jakie będzie zakończenie.
  • Fabuła osadzona w czasach największej pandemii w historii. Gdy córka głównej bohaterki, pani bizneswoman zostaje porwana, w Polsce zaczyna obowiązywać lockdown a co za tym idzie, wszelkie instytucje przestają działać. Bohaterka musi poradzić sobie innymi sposobami aby pozyskać fundusze na okup oraz bez udziału policji (która musi zajmować się zapewnieniem porządku w mieście) jak najszybciej odnaleźć porwaną. Akcja toczy się w Warszawie, ciągle trzyma w napięciu i do ostatniej strony zapiera dech w piersiach. Jednocześnie pozwala wyzwolić uczucia żalu, empatii i współczucia. Książka ciekawa jednak na jeden wieczór bo nie sposób oderwać się od lektury. Lekki thriller. Polecam każdemu, kto chce poznać miasto stołeczne od trochę innej strony.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo