Tajne agentki

Autor:
Wei-Min Ling
Ilustracje:
Maisherly Chan
Dystrybucja:
Wydawnictwo Lucrum Games
Tłumacz:
Paweł Imperowicz
oraz:
Wydawnictwo Lucrum Games
Wydawca:
Wydawnictwo Lucrum Games (2018)
Wydane w seriach:
Gry Planszowe
Gry Karciane
Autotagi:
druk
gry komputerowe
gry planszowe
literatura
obiekty trójwymiarowe
5.0

“Tajne Agentki” od wydawnictwa Lucrum Games to gra karciana dla dwojga, której akcja toczy się w Japonii przełomu XIX i XX wieku, targanej walkami o władzę. Odważysz się zająć jedną ze stron? W Kioto, samym sercu kraju, przy sławnej ulicy Hanamikoji rozgrywają się walki między dwoma wywiadami. Zamiast zwykłych szpiegów działają tu jednak Gejsze - równie niebezpieczne co piękne. Po czyjej stronie staniesz? Czy poprzesz tajną grupę Oniwaban, która za cel postawiła sobie strącenie z tronu cesarza? Czy może opowiesz się za panującym cesarzem Meiji i zrobisz wszystko, by pozostał przy władzy? Uważnie stawiaj kroki i patrz na ręce przeciwnikowi. W tej grze pozorów i blefu liczą się nerwy ze stali i przemyślana taktyka! Do zwycięstwa w “Tajnych Agentkach”prowadzą 3 różne drogi. Aby wygrać, musisz: zaaresztować dwie wrogie agentki, które przenoszą prawdziwe informacje, lub pozwolić, by Twój rywal pojmał trzy Twoje agentki, które mają ze sobą sfałszowane informacje, lub umożliwić ucieczkę jednej swojej agentce, która posiada prawdziwe informacje. Rozgrywka jest dynamiczna i szybka, a zasady proste do opanowania nawet przez początkujących graczy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Gra tak cudowna w swej prostocie, że aż nie można się od niej wprost oderwać. Niewielkie gabaryty sprawiają, że idealnie pasuje aby zabrać ją ze sobą w podróż lub do kogoś w odwiedziny, a krótkie strategiczne rozgrywki uzależniają aby raz po raz dokonywać rewanżu na przeciwniku. Dodatkowo uwagę przyciągają piękne narysowane na kartach gejsze-agentki oraz ich kunsztowne stroje i fryzury, co jest przeogromną uciechą dla oka.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo