Teściowa

Tytuł oryginalny:
Mother-in-law
Autor:
Sally Hepworth
Wyd. w latach:
2020 - 2020
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.6 (13 głosów)

W tej rodzinie każdy ma coś do ukrycia…

W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się dobrze. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej idealnego syna. Któż jednak winiłby matkę za wyśrubowane oczekiwania? Zwłaszcza taką matkę! Ta kobieta to jeden z filarów społeczeństwa, orędowniczka sprawiedliwości społecznej, a przy tym wolontariuszka, niosąca pomoc uchodźcom, którzy osiedlają się w nowej ojczyźnie. Od lat jest szczęśliwą mężatką, opływa w dostatki. Zawsze miła, przyjazna, szczodra… nikt nie ma powodu powiedzieć o niej złego słowa. Nikt, prócz Lucy.

Po pięciu latach od ślubu młodych Diana nagle sobie odbiera życie. W liście pożegnalnym wspomina o nieuleczalnej chorobie, tymczasem autopsja nie wykazuje niczego takiego.

Od tej chwili sprawy nabierają niezwykłego tempa i nie wszystkie elementy układanki do siebie pasują. Poszlaki kierują śledztwo w stronę udziału osób trzecich.

Cień podejrzeń pada na najbliższych, spośród których to Lucy zdaje się mieć najsilniejszy, podszyty zazdrością motyw.

Jedno jest pewne: prawda na temat sekretów Goodwinów prędzej czy później ujrzy światło dzienne…

Fantastyczna rozrywka!

"People Magazine's"

Lektura obowiązkowa.

"Entertainment Weekly's"

Powieści Hepworth są idealne dla wielbicieli „Wielkich kłamstewek”.

Library Journal

Sally Hepworth jest australijską pisarką, której powieści zostały do tej pory przetłumaczone na piętnaście języków. Liane Moriarty i Emily Giffin chwalą jej twórczość jako prozę kobiecą w najlepszym wydaniu oraz lekturę uzależniającą. Autorka mieszka w Melbourne. Ma męża i trójkę dzieci.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo mądra i ciekawie napisana książka. Daje do myślenia a przy tym świetnie się czyta. Gorąco polecam
  • Jak wielokrotnie tutaj wspominałam – staram się nie oceniać książek po okładce -ani po tytułach, jednak ten tutaj automatycznie narzucał mi skojarzenia z prostolinijnym domestic thrillerem a la „Rywalki” gdzie czeka nas konflikt synowa vs teściowa na śmierć i życie 😉 Tutaj jednak dałam się miło zaskoczyć. Zostawcie więc z boku swoje obawy co do tytułu i śmiało sięgajcie po tę pozycję jeżeli lubicie zagadkowe śmierci wśród rodzinnych zagadek. Do samego końca tropy myliły mnie na tyle, że zakończenie było dla mnie nieprzewidywalne 😉 7,5/10 • Diana Goodwin to będąca wzorową obywatelką kobieta która zdaje się mieć wszystko – dobrego męża, odnoszące sukcesy dorosłe dzieci, spory majątek oraz nieustającą chęć niesienia pomocy imigrantom jako wolontariuszka. Pewnego dnia Diana odbiera sobie życie a świat jej bliskich wypełnia się pytaniami DLACZEGO? Gdy okazuje się, że w jej śmierć mogą być zamieszane osoby trzecie podejrzenia padają na jej synową, która wydaje się być jedyną osobą za którą Diana nie przepadała. Ale czy na pewno rodzina Goodwinów nie skrywa innych sekretów mogących przyczynić się do tajemniczej śmierci?
  • Całkiem dobra książka, czyta się szybko i bez problemów
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The mother-in-law Mother-in-love
Autor:Sally Hepworth
Lektor:Marta Grzywacz
Wydawcy:Prószyński Media (2020) Prószyński i Spółka (2020) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2020) Legimi (2020) Prószyński (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Agnieszka Barbara Ciepłowska
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8169-311-0 978-83-8169-400-1 978-83-8169-419-3 978-83-8169-994-5 978-83-8169-994
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo