Seks w wielkim mieście... i co dalej?

Tytuł oryginalny:
Is there still sex in the city?
Autor:
Candace Bushnell
Tłumacz:
Magdalena Hermanowska
Wydawcy:
Dom Wydawniczy Rebis (2020)
IBUK Libra (2020)
Legimi (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
978-83-8188-061-9, 978-83-8188-762-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
1.0

Czy po latach w wielkim mieście nadal można znaleźć seks?

Seks w wielkim mieście… i co dalej? to najlepsza książka sezonu według „US Weekly”, „Elle”, „Entertainment Weekly” „Newsday” i „Popsugar”.

Dwadzieścia lat temu Candace Bushnell wydała ostry, przełomowy i kultowy już Seks w wielkim mieście, który zmienił oblicze popkultury i randkowania, z humorem i odwagą przedstawiając „rytuały godowe” elit Nowego Jorku.

Akcja powieści Seks w wielkim mieście… i co dalej? koncentruje się na życiu grupy sześciu przyjaciółek, które próbują rozgryźć zjawisko randkowania i budowania związków w średnim wieku, wraz ze wszystkim tego konsekwencjami: szalonymi wzlotami i bolesnymi upadkami.

Bushnell snuje błyskotliwą satyryczną opowieść o miłości i życiu, a także o presji, jaką świat wywiera na kobiety, by zachowały wieczną młodość i dążyły do tego, by mieć wszystko i idealnie wyglądać.

Seks w wielkim mieście… i co dalej? to doskonałe uzupełnienie rewolucyjnej książki o randkowaniu, napisanej przez jedną z najbardziej znanych i najznakomitszych komentatorek życia towarzyskiego i społecznego.

Chyba nikt skuteczniej nie dokopie się do pokładów naszej perwersji niż Candace Bushnell. […], Ona i jej przyjaciółki usiłują ocaleć z chaosu wieku średniego, gdyż nawet poza wielkim miastem życie to nadal dżungla, w której trzeba walczyć o przetrwanie. - Lauren Mechling, „Vogue”

„Bushnell portretuje kobiety w sposób lekki, pobłażliwy, ale jednocześnie rzeczowy, z dokładnością badaczki natury ludzkiej. […] Stawia czoło tematowi starzenia się, pokazując, że bycie „pięćdziesięciokilkulatką” zdecydowanie różni się od bycia „trzydziestokilkulatką”. […] Miasto jest wielkie, jak pisze autorka, ale gdzieś się przecież kończy. I seks nigdy go nie opuścił. Tylko czy tak naprawdę chodziło wyłącznie o seks? - Katy Waldman, „New Yorker”

Podobnie jak w Seksie w wielkim mieście, w tej książce Bushnell również dokładnie i z poczuciem humoru przygląda się swoim przyjaciółkom i sobie, dostarczając wnikliwych obserwacji społecznych i towarzyskich na temat prób szukania miłości w średnim wieku oraz związanych z tym pikantnych przyjemności. - „People”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka o niczym. Okropnie nudna,przeczytałam połowę, bo szkoda czasu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo