Ballada ptaków i węży

Tytuł oryginalny:
Ballad of songbirds and snakes
Autor:
Suzanne Collins
Tłumaczenie:
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Piotr Budkiewicz
Lektor:
Anna Dereszowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Media Rodzina (2020-2023)
Legimi (2020-2023)
Wydane w seriach:
Igrzyska śmierci
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (16 głosów)

Ballada ptaków i węży - nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu książek dla młodzieży, Suzanne Collins, Igrzyska śmierci i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Audiobook najnowszej powieści z serii Igrzyska śmierci czyta Anna Dereszowska. Aktorka po raz kolejny w niezrównany sposób interpretuje wydarzenia ze świata Panem.

W nowej powieści, Ballada ptaków i węży, Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna jak zwykle poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Bowiem potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Świetne uzupełnienie trylogii Igrzyska Śmierci. Każdy, komu podobała się historia Katniss Everdeen z pewnością będzie usat­ysfa­kcjo­nowa­ny.
  • Jaką drogę trzeba przebyć od pełnego ambicji młodego człowieka, do okrutnego, pozbawionego skrupułów tyrana? Czy władza absolutna deprawuje i dlaczego cel uświęca środki? Ile jesteśmy w stanie poświęcić dla dobra rodziny? Na te pytania odpowiada między innymi książka Suzanne Collins, która rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami opisanymi w Igrzyskach Śmierci. Doskonałe studium ludzkiej natury i władzy jako destrukcyjnego żywiołu sprowadzającego zło w imię wyższych racji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Suzanne Collins
Tłumaczenie:Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
Lektor:Anna Dereszowska
Wydawcy:Wydawnictwo Media Rodzina (2020-2023) Legimi (2020-2023)
Serie wydawnicze:Igrzyska śmierci
ISBN:978-83-7278-395-0 978-83-8008-758-3 978-83-8008-824-5 978-83-8008-826-9 978-83-8008-855-9 987-83-8008-824-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo