Oddaj albo giń!

Autor:
Olga Rudnicka
Wydawcy:
Legimi (2020-2023)
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2018-2023)
ebookpoint BIBLIO (2020)
Wydane w seriach:
Detektyw Matylda na tropie!
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.2 (19 głosów)

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum trupem jednego z czytelników, o którym mogła powiedzieć tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo.

Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę, a przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego.

Olga Rudnicka (ur. 1988) - znana autorka powieści sensacyjnych "Natalii 5", "Cichy wielbiciel", "Były sobie świnki trzy" i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • niestety nie porwała mnie
  • Denna książka. Główna bohaterka, aspirująca detektyw jest po prostu głupia i irytująca. Postacie budowane na stereotypach, mające najwyżej jedną cechę charakteru. Sprawa kryminalna nie zostaje wyjaśniona!! Nie daje najniższej oceny, tylko dlatego, że jeden moment mnie rozbawił.
  • Przezabawna historia. Bibliotekarka Matylda wpada na pomysł, że do książek czytelników którzy nie oddają terminowo książek wkładać karteczkę - zakładkę z napisem "Oddaj albo giń!". Nie podoba się to dyrektorowi biblioteki i grozi Bibliotekarka , że jeśli wprowadzi ten pomysł w życie albo jakiś inny przez siebie wymyślony to ją zwolni dyscyplinarnie. • Kobieta jest wystraszona wizją utraty pracy, ale już jednamy z czytelników do trzech wypożyczonych przez niego książek włożyła właśnie takie zakładki. Postanawia odzyskać zakładki. • Książkę świetnie się czyta. Dialogi są zabawne. Pośmiałam się. Bardzo mi się podoba styl pisania autorki. Na pewno będę czytała dalsza tomy tej serii.
  • Super kryminałek :) Intryga może nie jest jakaś wyszukana, fabuła jest nieco rozwleczona, ale główna bohaterka rekompensuje wszystkie niedoskonałości. Matylda jest super zabawna i naprawdę można się pośmiać. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Olga Rudnicka
Lektor:Mateusz Kwiecień
oraz:Olga Rudnicka
Wydawcy:Legimi (2020-2023) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2018-2023) ebookpoint BIBLIO (2020)
Serie wydawnicze:Detektyw Matylda na tropie! Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8169-251-9 978-83-8169-480-3 978-83-8169-935-8 978-83-8169-950-1 978-83-8295-247-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo