Błękit szafiru

Tytuł oryginalny:
Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten
Inne tytuły:
Błękit szafiru T.2
Autor:
Kerstin Gier
Tłumacz:
Agata Janiszewska
Wydawcy:
Must Read (2023)
Media Rodzina (2017)
Wydawnictwo Egmont Polska (2011-2012)
Wydane w seriach:
Trylogia czasu
Literacki Egmont
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (19 głosów)

Drugi tom fenomenalnej Trylogii Czasu. Gwendolyn Shepherd to Rubin - ostatnia z dwanaściorga podróżników w czasie. Choć trafiła pod opiekę tajnej organizacji, Strażnicy traktują ją z wrogością i wręcz uważają za szpiega. Gwen nie może ufać nikomu, a tymczasem czekają na nią coraz trudniejsze misje. W boleśnie krótkim czasie musi opanować całą masę rzeczy, które mają jej umożliwić przetrwanie w przeszłości. Zwłaszcza że hrabia de Saint Germain najchętniej by ją udusił przy filiżance herbatki, a nieziemsko przystojny Gideon raz ją uwodzi, a raz odtrąca. Gwen musi znaleźć sposób, by rozwikłać zagadkę chronografu bez jego pomocy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Druga część przygód Gwendolyn, Gideona, Leslie i pozostałych bohaterów jest równie porywająca jak pierwsza. Przy „Błękicie szafiru” można się naprawdę nieźle pośmiać, niektóre fragmenty sprawiają, że chce się wręcz płakać ze śmiechu. Oczywiście, są i te, w których mamy ochotę płakać z zupełnie odwrotnego powodu. Mnie na przykład smutek całkowicie przepełnił po przeczytaniu zakończenia. Lecz nad tym smutkiem górowała niepohamowana chęć dorwania i naty­chmi­asto­wego­ pochłonięcia trzeciej, ostatniej już niestety części.
  • "Po przeczytaniu Czerwieni Rubinu trudno jest wytrzymać bez Błękitu Szafiru" - Susan Burton, The Times. • Podróże w czasie, niebezpieczeństwa, miłość...Trylogia czasu rzeczywiście z trudem daje się odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony. (nota wydawcy)
  • aaaaaaaaaaaaaaa. . • troche smutne zakończenie. ; (
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Błękit szafiru T.2 Trylogia czasu 2.
Autor:Kerstin Gier
Tłumacz:Agata Janiszewska
Lektor:Małgorzata Lewińska
Wydawcy:Must Read (2023) Media Rodzina (2017) Wydawnictwo Egmont Polska (2011-2012)
Serie wydawnicze:Trylogia czasu Literacki Egmont
ISBN:978-83-237-3438-3 978-83-237-5386-5 978-83-237-7822-6 978-83-8008-355-4 83-237-7822-6 978-83-23707822-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo