Układ idealny

Autor:
Emilia Szelest
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020)
IBUK Libra (2020)
Legimi (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
Wydane w seriach:
Weronika Kardasz
ISBN:
978-83-66436-73-2, 978-83-66520-20-2
978-83-665-2080-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.3 (3 głosy)

Szybkie motocykle, kuszące ryzyko i uczucie, które stawia wszystko na ostrzu noża

Weronika, zastępczyni szefa ABW, szykuje się do ślubu z Przemkiem. W gorączce weselnych przygotowań nie przestaje myśleć o pracy. Planuje ryzykowną akcję, w której może pomóc tylko jej były, Łukasz. Kiedyś połączyła ich miłość do życia na krawędzi. Nic się nie zmieniło - oboje nadal lubią ryzyko.

Loki specjalizuje się w pracy pod przykrywką. Ma zinfiltrować gang motocyklowy Braci Peruna, który prawdopodobnie zajmuje się handlem ludźmi. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki na jego drodze nie staje Ewa, córka szefa gangu.

Za samo zbliżenie się do niej grozi śmierć. Zresztą jest obiecana komuś innemu. Czasem jednak uczucie uderza nagle jak błyskawica Peruna. I nie ma już odwrotu.

__

Emilia Szelest, pisarka rodzinnie i zawodowo związana z Sanokiem. Miłośniczka hokeja, motocykli i życia na pełnych obrotach. Zadebiutowała jako autorka opowiadań fanfiction, szczególną popularność przyniosły jej książki udostępniane w serwisach internetowych. Jak sama twierdzi, łatwiej jej powstrzymać potrzebę jedzenia niż pisania. Swoją pierwszą powieścią powieścią "Niebezpieczna gra" podbiła serca czytelników.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka „Układ idealny” jest drugim tomem serii o Weronice Kardasz, jednak ona, jak i jej partner - Przemysław odgrywają w tej części role drugoplanowe. • Na pierwszy plan wysuwa się postać Łukasza Trachmana (dla znajomych Loki), który niegdyś był związany z Weroniką. Weronika ma dla niego misję. Loki ma wtopić się w szeregi klubu (gangu) motocyklowego Braci Peruna i go rozpracować. Do tego zadania ABW koniecznie potrzebuje świeżej twarzy, a dodatkowo osoby znającej się na rzeczy i przede wszystkim kogoś, kto umie jeździć na motocyklu. Pasuje idealnie! Mężczyzna podejmuje rękawice i już w pierwszych dniach zupełnie nieświadomie ratuje życie córce prezesa klubu. Jak skończy się ta historia? • Książka łączy w sobie elementy kryminału, romansu i obyczajówki. • Miła, lekka i przyjemna lektura. Idealna, jeśli chcesz się oderwać od czegoś cięższego. • Zakończenie książki "wymusza" ;) natychmiastowe czytanie ostatniej części.
  • Cała seria o Weronice za mną. Pani Ewelino nie zawiodłam się ! • W 2 części książki poznajemy Łukasza ( Weronika wkręca Łukasze w śledztwo pod przykrywką, wie że on również lubi życie na krawędzi). Łukasz w Przemyślu powoli wkręca się w Gang Perunów, a uratowanie Ewy (córki szefa) jeszcze bardziej mu na to pozwala. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie … miłość. Looki zakochuje się w kimś w kim nie powinien. • Jest miłość, jest akcja, jest gang motocyklowy. W książce nie zabranie także pary z pierwszej części a relacja między Werą – cholerą, Przemkiem – Remeczkiem no i Lookim jest fantastyczna. • Polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo