Dziewczyna, którą znałaś

Tytuł oryginalny:
Girl before you
Autor:
Nicola Rayner
Tłumacz:
Agnieszka Walulik
Wydawcy:
WAB (2020)
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2020)
Legimi (2020)
Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
ISBN:
978-83-280-7267-1, 978-83-280-7937-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
2.3 (6 głosów)

„Nowa Dziewczyna z pociągu„The Observer”

„Absolutnie genialna książka” Lauren North, autorka bestsellera Zdrada doskonała

„Zachwycający debiut” Emma Curtis, autorka bestsellera The Night You Left

„The Observer” nazwał ją „powieścią doskonałą, z zakończeniem, które zapiera dech w piersiach”. Zatrważająca opowieść o zaginięciu młodej dziewczyny. Jeden z najlepszych zagranicznych thrillerów 2019 roku.

Nazywają ich „zauważaczami". Tych, którzy mówią, że ją widzieli. Jest ich więcej, niż można by sobie wyobrazić.

Któregoś dnia Alice wpada na dziewczynę, która do złudzenia przypomina jej znajomą z przeszłości. Ruth była nieziemsko piękna – kochali się w niej wszyscy chłopcy na uniwersytecie. Ale to przecież niemożliwe, żeby ją spotkała. Ona utonęła 15 lat temu.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Raczej nudna książka, głównym wątkiem jest puszczalstwo studentek, zakończenie jakieś takie wybrakowane i niepełne
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo